Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam att juz chybaz 11 lat ze wzgedu na najlepszy zasieg w mojej okolicy. Mam darmowe smsy do Polski, Internet ileś tam miesięcznie, którego i tak nie jestem wstanie zużyć, więc przechodzi na kolejny miesiąc i sie tak kumuluje, minuty i smsy nielimitowane za $120 za dwa telefony ( cena końcowa z podatkami i kto wie czym jeszcze :rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 godzin temu, megan07 napisał:

ja bedac tu prawie rok w usa najbardziej tesknie za miastem bo rodziny prawie juz nie mam, za tym ze mieszkalam w centrum miasta a tu mieszkam na przedmiesciach, tesknie za polskim jedzeniem, i tu w usa jedzenie jest drozsze i pieniadze szybciej ida, choc sa rozne promocje to pieniadze ida jak woda. A mam pytanie, jakie karty do komorki polecacie, ktos tu polecal ultra mobile- czy ma to dobry zasieg, bo ja wyprobowalam lycamobile i zasieg jest kijowy, ciagle sie pokazuje nie ma sieci na iphonie -ale to chyba nie wina telefonu bo wymienilam na inny iphone i to samo, a moj chlopak na swoim innym telefonie mial siec metro pcs i tez mial ten problem slaby zasieg wiec wymienil na crikiet i zasieg stabilny. Jakie wy macie ? Zeby byly moze sms do polski ?

Tak, ja pisałem o Ultra Mobile. Oni działają na stacjach T-Mobile. Odnośnie zasięgu... zależy gdzie korzystasz... w pewnych miejscach sieć X ma lepszy zasięg niż sieć Y i odwrotnie... Jak jechałem od Kanady prosto na południe do Vegas i miałem komórkę w roamingu to przez 90% drogi nie miałem zasięgu, a w roamingu teoretycznie każdą sieć może telefon wybrać. W Vegas kupiłem ATT i też szału nie było jak potem na wschodnie wybrzeże jechałem. W dużych miastach każda sieć będzie miała zasięg. Obecnie korzystam ze Sprint i nie narzekam póki co :) Tampa + okolice i zasięg mam.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ultra_Mobile (nadajniki T-Mobile)

https://en.wikipedia.org/wiki/Lycamobile (nadajniki T-Mobile bez LTE, czyli nie masz szybkiego neta) 

Najlepszy zasięg (jakość + zasięg) będzie jeśli masz LTE i coś jeszcze. W USA masz 4 firmy posiadające stacje bazowe (Sprint, ATT, T-Mobile, Verizon), a reszta to operatorzy wirtualni wykupujący całe pasmo od operatora lub tylko jego część (jak Lycamobile) żeby było taniej. Operator wirtualny może oferować konsumentowi dostęp tylko do części pasm w zależności od wykupionego pakietu/abonamentu przez konsumenta (mimo, że operator reklamuje się przykładowo 4G LTE, ale będzie gwiazdka, że LTE tylko przez powiedzmy pierwsze 500MB danych, a reszta z no limit idzie po super wolnym GSM).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_mobile_virtual_network_operators

Teoretycznie najlepszym wyborem będzie wirtualny operator działający na stacjach kilku firm i na wszystkich częstotliwościach danych firm (mogą robić przykładowo, że LTE biorą od Sprinta, a GSM od T-Mobile, a taka układanka na ogół nie działa dobrze... :) ).

Dnia 11.07.2017 o 16:00, szymonis napisał:

Witam wiem że pytanie odnośnie ds260 i dokumentu o szczepieniach wymaganych w usa juz sie pojawiło, ale mam duże watpliwości słysząc znajomych rady. Na chwile obecna wypełniam ds260 w loterii dv2018 nie mam takiego dokumentu oprócz ksiazeczki szczepien z ośrodka zdrowia i co mam zaznaczyć YES czy NO? jakieś przykładu jak wy zaznaczaliście? Bardzo prosze o rady

Ja zaznaczyłem NO - i tak idziesz do lekarza i zrobi Ci wszystkie szczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andyopole napisał:

O, ja też mam darmowe SMSy za granicę. Wziąłem nielimitowany internet bo w domu mam bardzo dobry sygnał. W związku z tym nie muszę kupować domowego, stacjonarnego netu. Komórka pracuje jako hub.

Z jakiej sieci korzystasz ? masz jakieś ograniczenia hot-spot narzucone przez operatora ? ja też planuje kupić plan z unlimited data i korzystać na zasadzie tethering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki za obszerne wytlumaczenie, poczatkowo ciagle sie zrywalo w tej lycomobile a dzis juz bardziej stabilne, zasieg nie powala ale dziala dzwonilam tez do polski i sms tez dzialaja.ale nie dzialaja mmsy nie wiem czemu. A w pytaniu wczesniejszym chodzilo mi o co pytaja w testach na prawo jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...