Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałem zieloną kartę z DV2017 i aktualnie znajduje się w Stanach - przyleciałem na początku maja. Mam jeszcze w Polsce zobowiązania zawodowe, które skończę około września. Potrzebuję wrócić do pracy na początku czerwca...

1. Jak wygląda re-entry jeśli nie otrzymałem fizycznej zielonej karty ani SSN? Na lotnisku oczywiście otrzymałem stempel w paszport ale nie jestem pewien, czy on pozwoli mi na re-entry - nie mogę znaleźć oficjalnej informacji na USCIS ani Ambasadzie...

2. Czy SSN i Green Card, który przyjdzie na podany adres może odebrać ktoś inny a następnie przesłać do mnie? Pod podanym adresem jest moje nazwisko - tylko nie odebrałbym tego fizycznie sam? To przychodzi zwykłym listem, czy ktoś osobiście odbiera od kuriera?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
47 minut temu, Wajdos napisał:

Witam, otrzymałem zieloną kartę z DV2017 i aktualnie znajduje się w Stanach - przyleciałem na początku maja. Mam jeszcze w Polsce zobowiązania zawodowe, które skończę około września. Potrzebuję wrócić do pracy na początku czerwca...

1. Jak wygląda re-entry jeśli nie otrzymałem fizycznej zielonej karty ani SSN? Na lotnisku oczywiście otrzymałem stempel w paszport ale nie jestem pewien, czy on pozwoli mi na re-entry - nie mogę znaleźć oficjalnej informacji na USCIS ani Ambasadzie...

2. Czy SSN i Green Card, który przyjdzie na podany adres może odebrać ktoś inny a następnie przesłać do mnie? Pod podanym adresem jest moje nazwisko - tylko nie odebrałbym tego fizycznie sam? To przychodzi zwykłym listem, czy ktoś osobiście odbiera od kuriera?

 

 

 

re entry jest dla osób które sa więcej czasu po za USA a nie jak u Ciebie ze trzy miesiące.bo tyle czasu możesz czekać na same odciski palców bez których nikt Ci tego nie wyda.

SSN i GC jest dostarczane pocztą i ktoś Ci może to wyslac np kurierem. Lecz to się robi nie oficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, travel13 napisał:

Czy trzeba przynieść na interview do Warszawy przetłumaczony odpis aktu urodzenia na język angielski jeśli urodziłam się w Polsce? Bardzo proszę o odpowiedź :) 

 

nie tłumaczysz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...