Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
18 minut temu, chosen napisał:

ok, dziękuję. Gdzie się dokładnie te dokumenty składa ? Jakie są opłaty ? Czy jak złoże wszystko i potem mnie nie będzie w USA a oni będą chcieli ode mnie biomery to co wtedy ?

Wpadles na nowatorski pomysl przeczytania instrukcji ktora zamierzasz wyslac ?

https://www.uscis.gov/i-131-addresses

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chosen napisał:

instrukcję potrafię czytać i nie ukrywam że nie jest do końca dla mnie zrozumiała stąd pytania, poza tym myślałem że ktoś już przechodził przez ten proces i podpowiedziałby jak temat najlepiej załatwić.

Co jest w niej niezrozumiale ? Pytaj to wyjasnimy. A w instrukcji jest wszystko napisane i wysylajac dosc istotne dokumenty, szczegoly jak adres na ktory wyslac sugeruje brac z instrukcji a nie pytac sie na forum... Co jak ktos dla zabawy Ci poda zly adres ?

Przykladowo 1600 Pensylvannia Ave, Washington, DC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co zgłaszać się do loterii jak nie ma się możliwości emigracji? :P zawsze mnie to zastanawia bo dość często pojawiają się pytania w stylu: dwa lata temu wygrałem zielona kartę ale już x czasu nie byłem w USA. Czy ciągle jestem rezydentem??? Albo - jak często latać żeby nie tracić zielonej karty? Najlepiej nie traktować jej jak wizy turystycznej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka 

To już miesiąc minął od przylotu do USA. Czas strasznie szybko biegnie... dopiero co mieliśmy 1000 pyt. do  odnośnie ds260 , rozmowy z konsulem itd. Podsumowując ten miesiąc:

Floryda cudowna i gorąca... Ameryka dla przyjezdzającego z Polski droga :( niestety. Jedzenie jest około 2 krotnie droższe niz w Polsce po obecnym kursie. My zyliśmy przed przyjazdem tutaj w Norwegii i ceny zywności sa tylko trochę nizsze od tych norweskich...

Samochody... hm...  Może napiszę tak: ciężko na gwałt jak sie potrzebuje zaraz po przyjezdzie kupić samochód w dobrym stanie i tani...  Na pewno trzeba sobie dać czas na zakup samochodu, jeżeli nie chce się wydać full kasy. My trafialiśmy na same "żynchy" za 4 do 7 tys $  My nasz pierwszy samochód zakupiliśmy za gotówke po 6 dniach pobytu  w USA u dealera. Był problem z ubezpieczycielem , pierwszy nie chciał ubezpieczyc na polskie prawko. Drugi ubezpieczył za bagatella 220 $ na miesiąc :(  Po zdaniu prawka florydzkiego musimy zmienić ubezpieczyciela.

Mieszkanie, ktore wynajeliśmy w ciemno przed przyjazdem okazało sie strzałem w dziesiątkę :) Tak  że się da jak się chce... 

Prawo jazdy ...powiem tak: testy sa rąbniete i większosc darmowych testów nie pokrywa się z pytaniami na egzaminie... :(

Praca, może to zabrzmi dziwnie ale jeszcze jej nie mamy... ciagle mamy wakacje... :) Ale od poniedziałku wysyłamy już Resume i zaczynamy szukać... Trzymajcie kciuki...

Dziś po prawie 6 tyg. przyszły Green Cards :):):) (SSN przyszedł po tygodniu.)
 

Dziękujemy za to forum, które okazało sie kopalnia wiedzy dla nas i było bardzo pomocne w całym procesie starania się o Green Cards.
Dzieki forum nawiązaliśmy nowe znajomości z fantastycznymi rodzinami z naszej Loterii, którzy tak jak i my wybrali Florydę.
Sly Tobie należą się szczególne podziekowania za anielską cierpliwość i ciagłe odpowiadanie na te same pytania z roku na rok !!!! Szczerze podziwiamy !!!


 

Specjalnie dla Was filmik z Miami... Pozdrawiamy :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...