Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mam konto dolarowe ale karty do nie go nie mam ponieważ bank akurat do kont dolarowych nie wydaje. Myślałem żeby zrobić przelew ale niestety jest tylko do wyboru karta i jakieś konta oszczędnościowe. Myślałem że jest jeszcze jakaś inna możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30 czerwca 2017 o 05:04, kozdii napisał:

Hejka 

To już miesiąc minął od przylotu do USA. Czas strasznie szybko biegnie... dopiero co mieliśmy 1000 pyt. do  odnośnie ds260 , rozmowy z konsulem itd. Podsumowując ten miesiąc:

Floryda cudowna i gorąca... Ameryka dla przyjezdzającego z Polski droga :( niestety. Jedzenie jest około 2 krotnie droższe niz w Polsce po obecnym kursie. My zyliśmy przed przyjazdem tutaj w Norwegii i ceny zywności sa tylko trochę nizsze od tych norweskich...

Samochody... hm...  Może napiszę tak: ciężko na gwałt jak sie potrzebuje zaraz po przyjezdzie kupić samochód w dobrym stanie i tani...  Na pewno trzeba sobie dać czas na zakup samochodu, jeżeli nie chce się wydać full kasy. My trafialiśmy na same "żynchy" za 4 do 7 tys $  My nasz pierwszy samochód zakupiliśmy za gotówke po 6 dniach pobytu  w USA u dealera. Był problem z ubezpieczycielem , pierwszy nie chciał ubezpieczyc na polskie prawko. Drugi ubezpieczył za bagatella 220 $ na miesiąc :(  Po zdaniu prawka florydzkiego musimy zmienić ubezpieczyciela.

Mieszkanie, ktore wynajeliśmy w ciemno przed przyjazdem okazało sie strzałem w dziesiątkę :) Tak  że się da jak się chce... 

Prawo jazdy ...powiem tak: testy sa rąbniete i większosc darmowych testów nie pokrywa się z pytaniami na egzaminie... :(

Praca, może to zabrzmi dziwnie ale jeszcze jej nie mamy... ciagle mamy wakacje... :) Ale od poniedziałku wysyłamy już Resume i zaczynamy szukać... Trzymajcie kciuki...

Dziś po prawie 6 tyg. przyszły Green Cards :):):) (SSN przyszedł po tygodniu.)
 

Dziękujemy za to forum, które okazało sie kopalnia wiedzy dla nas i było bardzo pomocne w całym procesie starania się o Green Cards.
Dzieki forum nawiązaliśmy nowe znajomości z fantastycznymi rodzinami z naszej Loterii, którzy tak jak i my wybrali Florydę.
Sly Tobie należą się szczególne podziekowania za anielską cierpliwość i ciagłe odpowiadanie na te same pytania z roku na rok !!!! Szczerze podziwiamy !!!


 

Specjalnie dla Was filmik z Miami... Pozdrawiamy :)

 

 

 

 

Wow! Dzięki za porcję informacji :)

Bardzo przydatne. Ja już czekam na zaproszenie na rozmowę i....czytam, czytam, czytam. Dużo pytań, niepewności pt. wyjadę no i co dalej, jak szybko będą topnieć oszczędności, jak szybko znajdę pracę (i jaką), gdzie zamieszkamy, jak sobie poradzimy językowe etc. etc. Takie wiadomości są budujące. Nawet jeśli jest w nich łyżga dziegciu. 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia  z pracą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że pytanie odnośnie ds260 i dokumentu o szczepieniach wymaganych w usa juz sie pojawiło, ale mam duże watpliwości słysząc znajomych rady. Na chwile obecna wypełniam ds260 w loterii dv2018 nie mam takiego dokumentu oprócz ksiazeczki szczepien z ośrodka zdrowia i co mam zaznaczyć YES czy NO? jakieś przykładu jak wy zaznaczaliście? Bardzo prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymonis napisał:

Witam wiem że pytanie odnośnie ds260 i dokumentu o szczepieniach wymaganych w usa juz sie pojawiło, ale mam duże watpliwości słysząc znajomych rady. Na chwile obecna wypełniam ds260 w loterii dv2018 nie mam takiego dokumentu oprócz ksiazeczki szczepien z ośrodka zdrowia i co mam zaznaczyć YES czy NO? jakieś przykładu jak wy zaznaczaliście? Bardzo prosze o rady

Zaznaczasz yes, ponieważ masz taką książeczkę, ja dodatkowo miałam kartę szczepień ze szkoły( jakos zachowałam ją)lekarz na badaniach popatrzy w książeczkę, ale zrobi I tak szczepienia, które są wymagane ze względu na rok urodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bedac tu prawie rok w usa najbardziej tesknie za miastem bo rodziny prawie juz nie mam, za tym ze mieszkalam w centrum miasta a tu mieszkam na przedmiesciach, tesknie za polskim jedzeniem, i tu w usa jedzenie jest drozsze i pieniadze szybciej ida, choc sa rozne promocje to pieniadze ida jak woda. A mam pytanie, jakie karty do komorki polecacie, ktos tu polecal ultra mobile- czy ma to dobry zasieg, bo ja wyprobowalam lycamobile i zasieg jest kijowy, ciagle sie pokazuje nie ma sieci na iphonie -ale to chyba nie wina telefonu bo wymienilam na inny iphone i to samo, a moj chlopak na swoim innym telefonie mial siec metro pcs i tez mial ten problem slaby zasieg wiec wymienil na crikiet i zasieg stabilny. Jakie wy macie ? Zeby byly moze sms do polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie komórki to porażka. Jeśli dobre pokrycie sygnałem to drogo. Większość małych operatorów zapewnia pokrycie w obszarach gęsto zabudowanych bo tam jest dla nich najlepszy zarobek.

Ja za dobry a nawet jak na USA, bardzo dobry zasięg, unlimited voice, text I data płacę  $79 miesiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...