Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, ewaw napisał:

Super gratuluje. Co do badan to czemu mam sie bac? Mamy czas do 1 lipca, to cale 18 dni przed jest :).

Chyba, ze sie myle?

Oczywiście masz racje, po prostu nawet w ambasadzie nas uprzedzano, żeby nie zostawiać wyjazdu na ostatni moment (jest mnóstwo okoliczności, które mogą niespodziewanie opóźnić wyjazd), ale 18 dni wydaje się być wystarczająco bezpiecznym  zapasem czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jestem w trakcie kompletowania dokumentów na rozmowę w ambasadzie... i tak mi coś w głowie dzwoni, ale nie wiem czy coś sobie nie wymyśliłam... więc się spytam.. czy muszę mieć zaświadczenie z policji o prowadzonych śledztwach czy też postępowaniach? Czy coś mi się ubzdurało... Wolę się spytać by nie przeżyć zaskoczenia w ambasadzie.

Z góry dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mnie męczy jedna sprawa. Na stronie ambasady jest napisane, że każdy z małżonków musi mieć zupełny odpis aktu małżeństwa i zgłupiałam... to znaczy, że mam zamawiać 2 kopie tego samego aktu dla mnie i męża? Byłabym wdzięczna za odpowiedź ludzi, którzy są już po rozmowie... oni najlepiej wiedzą jakie dokumenty dostarczyli konsulowi.

Jeszcze jedno... czy zaświadczenie o niekaralności przynoszę na rozmowę, czy muszę wysłać wcześniej do ambasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sigmalion napisał:

A jeszcze mnie męczy jedna sprawa. Na stronie ambasady jest napisane, że każdy z małżonków musi mieć zupełny odpis aktu małżeństwa i zgłupiałam... to znaczy, że mam zamawiać 2 kopie tego samego aktu dla mnie i męża? Byłabym wdzięczna za odpowiedź ludzi, którzy są już po rozmowie... oni najlepiej wiedzą jakie dokumenty dostarczyli konsulowi.

Jeszcze jedno... czy zaświadczenie o niekaralności przynoszę na rozmowę, czy muszę wysłać wcześniej do ambasady?

Akt małżeństwa tylko jeden.

Sami sobie zrobią kopię

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sly6 napisał:

na stronie Ambasady pisze co do Policji i Sądów.. Kto powinien to miec.

Skoro poruszony jest temat sądów to mam kilka pytań.

Przeczytałem, że posiadacze GC nie mogą zostać skazani przez Amerykański sąd, w przeciwnym razie utracą pozwolenie na pobyt stały. Jak to jest w przypadku polskiego sądu ? W momencie gdy posiadam GC zostanę skazany np. na wyrok w zawieszeniu lub grzywnę, przebywając na terenie USA ? czy przed pierwszym przylotem na lotnisku oprócz zaświadczenia o niekaralności sprawdzają kartotekę karną w systemie ? Na jaki okres wystawiana jest GC ? czy należy ją przedłużyć oraz przedstawić taki sam zestaw dokumentów jak przy pierwszej rozmowie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...