Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, wybieram się pod koniec lutego na 2 tyg - miesiąc do NYC bo chce aktywować kartę i poczekać na SSN number (mam zamiar poczekać na nr i wracać do kraju, nie mam za dużo czasu bo kończę studia i na stałe polecę dopiero pod koniec czerwca/początek lipca a wyrobioną kartę prześle mi znajomy chyba że dojdzie w czasie mojego pobytu)  tu rodzi się kilka pytań :

- Czy możecie polecić mi jakiś bank / konto / kartę  w Polsce przez które najlepiej  zrobić opłatę za zieloną kartę, chce mieć pewność że przejdzie bez żadnych problemów
- Na JFK urzędnik pewnie będzie pytał na ile przyjechałem, co mam powiedzieć? ( bo jak powiem 2 tyg lub 1 miesiąc podejrzewam że mi powie że to nie wiza turystyczna choć z tego co czytałem to na JFK nie jest tak tragicznie, ale tu rodzi się pytanie o powrót po 3-4 miesiącach czy mnie się nie będą czepiać :unsure: )
- Czy będąc w stanach jak już będę miał SSN mogę założyć konto i czy zakładać żeby już tworzyć swoją "historie kredytową" na przyszłość ?

 Z góry dziękuje za wszystkie uwagi / dobre rady i liczę ponownie na waszą pomoc, muszę przyznać że nie wiem jak ja wam się odwdzięczę za te wszystkie odpowiedzi na moje pytania które udzieliliście mi do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich

Zaczynając od początku zostałem wylosowany w losowaniu GC bardzo chciałem jechać z narzeczoną termin ślubu wiedzieliśmy jeszcze przed losowaniem został wybrany marzec 2017 (nie chcieliśmy tego zmieniać bo wszystko było już ustalone) i chciał bym się zapytać czy po ślubie i wymianie paszportu narzeczonej będę ją mógł wpisać jako moja zona ? czy ona musi robić badania i szczepionki tak jak ja czy zostanie skierowana osobiście ? czy ona musi mieć wypełniony jakiś wniosek na moją rozmowę ? czy ona będzie miał osobną rozmowę ? czy w ogóle będę miał rozmowę z tak wysokim numerem 20xxx  ?

 

pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

na wiele pytań sa odpowiedzi na tym forum. Na w wielkim skrócie opiszę.

będzie miec badania,szczepionki jak Ty,zaświadczenie o niekaralności,rozmowa wspólna i podwójna oplata.

co do rozmowy to masz szansę a jak dostaniesz zaproszenie na rozmowę to wtedy poinformuj Ambasadę ze masz narzeczoną czy tez żonę i wtedy będziesz musiał zaktualizować dane swoje i oboje zostaniecie zaproszeni na rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle nowych zasad paszportowych to jesli w USC Twoja przyszła żona przyjmie Twoje nazwisko to będzie miec czas na wymianę paszportu i dowodu osobistego,po tym czasie te dokumenty będą anulowane. Dlaczego to pisze bo dla Ambasady można miec nazwisko panieńskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...