Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

"If you are a U.S. lawful permanent resident (green card holder) who has had a run-in with law enforcement authorities, you are right to be concerned. Criminal activity can lead to the loss of your permanent resident status and thus deportation -- in some cases, regardless of whether you were actually convicted of a crime. "

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale co ma do tego Polski sad jak popelnisz przestepstwo w USA, mieszkajac w USA?

W ogole, podoba mi sie jak ludzie planuja przeprowadzic sie do jakiegos kraju i pierwsze co to zastanawiaja sie co sie stanie jak popelnia jakas zbrodnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko chyba nie zrozumiałaś pytania.

Cytuj

Jak to jest w przypadku polskiego sądu ? W momencie gdy posiadam GC zostanę skazany np. na wyrok w zawieszeniu lub grzywnę, przebywając na terenie USA ?

Pytałem o polski sąd, przecież można wyjechać z kraju w trakcie trwania procesu prawda ? a następnie przebywając na terenie USA zostać skazanym.

W takim przypadku Twoja sugestia o planowaniu pop. "zbrodni" jak to nazwałaś jest nietrafiona. Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jestem prawie na 100% ale niech ktoś poprawi jakby co)

Po pierwsze, to ty żadnej zielonej karty ani pomyślnie zakończonej rozmowy w Ambasadzie mieć nie będziesz w trakcie trwania postępowania. Miły pan konsul da ci papierek na którym będzie napisane że Masz wrócisz jak będziesz miał na papierze wyrok i wynik postępowania. Nikt cię nie będzie w USA skazywal za coś zrobionego w Polsce. Po prostu nie wyjdziesz. Tak jest w przypadku innych wiz więc jestem prawie pewna że działa to tak samo w tym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy napisałaś i przydatne tylko skąd ten miły pan konsul będzie wiedział, że jestem w trakcie postępowania ? Zaświadczenie można wybrać w każdym momencie przed zakończeniem procesu i przedstawić na rozmowie jako "nie figuruje w krajowym rejestrze karnym". Po rozmowie wyjechać i aktywować GC. Tylko co dalej ?

Mimo wszystko szukałem i nigdzie nie piszę czy polskie sądy w jakikolwiek sposób wpływają na GC a taka sytuacja może się przytrafić każdemu i warto było by wiedzieć. Równie dobrze posiadacz GC podczas pobytu na terenie PL np. na wakacjach, może nieumyślnie spowodować wypadek z uszczerbkiem na zdrowiu lub inne zdarzenia, które mają znamiona przestępstwa. Osoba taka jest postawiona w sytuacji takiej jak opisywałem wcześniej.......czy wyrok z polskiego sądu wpłynie na status GC.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię skaza i pójdziesz do więzienia w Polsce na jakiś dłuższy okres czasu to zielona kartę pewnie stracisz. Utrzymanie zielonej karty wymaga przebywania określonej ilości czasu w USA. A to ze Masz postępowanie w trakcie musisz uwzględnić we wniosku i na rozmowie w ambasadzie. Zatajanie jakichkolwiek informacji może skończyć się banem na wyjazd do USA. Szczególnie dotyczących kwestii kryminalnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak. Konsul czy urzędnik imigracyjny uważa ze mówisz prawdę i jesli wykryją ze klamiesz wtedy masz nie ciekawie. I gdy np starasz się o obywatelstwo czy tez przedłużenie GC to w formularzach sa pytania i jak sklamiesz to masz nie wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...