Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Dublin napisał:

oss

Ciekawe linki. 

Jesli chodzi o koszty zycia na florydzie to jak one sie moga ksztaltowac np przy zarobku 20$/h, wyjdziemy na 0 czy pracujemy na "upadlosc"?

 

Tu masz odpowiedź czarex na podobne pytanie. Jego musisz przepytać.

Dnia 27.12.2016 o 17:54, czarex napisał:

U mnie to się przedstawia następująco - też dla singla :) (Tampa-Lakeland/Floryda):

Ubezpieczenie samochodu = $80 (StateFarm)

Ubezpieczenie zdrowotne = $200 (przez pracodawcę - na start znajdziesz nawet i za $50/mc - dawałem link na forum ale będzie słabe)

Mieszkanie + opłaty = ($700+$40prąd+$50internet) = $800

Paliwo = $300 (codziennie dojeżdżam 40 mil w jedną stronę do roboty)

Jedzenie = $300

Telefon = $100 (jeśli masz bez simlock'a to $40 w ultramobile)

Inne = $200

Miesięcznie = ok. $2000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zależy gdzie na Florydzie. Miami jest drogie.

Na początku w Lakeland dostawałem $14,27/h i 45h tygodniowo (to daje $35000 rocznie) mogłem z tej kwoty odłożyć (żarcie podczas roboty miałem za free)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Emily2016 napisał:

Termin rozmowy na luty otrzymaly osoby, ktore wyslaly DS 260 do konca lipca lub polowy sierpnia wiec pozostaje czekac. Mozliwe,ze w styczniu dostaniecie zaproszenie na marzec,badz w lutym na kwiecien. Napewno przyjdzie !

Oby zaczynam się tsk troszkę martwić dam znać jak będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Ubezpieczenie zdrowotne = $200 (przez pracodawcę - na start znajdziesz nawet i za $50/mc - dawałem link na forum ale będzie słabe)

Jak to jest z tym ubezpieczeniem zdrowotnym, jeżeli pracodawca jako benefit daje ubezpieczenie a my płacimy dodatkowe składki ? Może ktoś to sensownie wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BartekWSH napisał:

Jak to jest z tym ubezpieczeniem zdrowotnym, jeżeli pracodawca jako benefit daje ubezpieczenie a my płacimy dodatkowe składki ? Może ktoś to sensownie wytłumaczyć ?

No daje część. Przeważnie dużą część. Może nie dawać nic. To jest benefit, który bierze się pod uwagę wybierając pracodawcę, dlatego nie patrzy się tylko na gołą pensję, ale pensję i benefity. Do emerytury też odkłada pewien procent w zależności od naszej składki. W Polsce też jest cześć, którą odprowadza pracownik i pracodawca. 

Ja patrzę na ubezpieczenie jako dopłatę pracodawcy a co zostanie dopłacam ja. Przecież te ubezpieczenia nie wykupywane u pracodawcy tylko u firm ubezpieczeniowych. Z uwagi na ilość pracowników pracodawca może często negocjować niższe składki w pakiecie grupowym. Kupno takiego ubezpieczenia na rynku byłoby pewnie droższe. 

Wspolacenie to część amerykańskiego życia. Dzięki temu ludzie nie siedzą u lekarza dla rozrywki i zastanawiają się czy jest sens studiować zamiast iść do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas plan gotowy, bilety lotnicze kupione, hotele zarezerwowane:)

  • 19 maja lecimy Gdansk - Oslo - Fort Lauderdale liniami lotniczymi Norwegian.  Cena dla 4 osobowej rodziny 4,500 tys.PLN z jedzeniem na pokladzie, walizkami 10 kg podreczny +20 kg do luku bagazowego (razy 4 os.) i rezerwacja miejsc na pakladzie.
  • Zarezerwowane mamy hotele 3 noce w Fort Lauderdale, nastepnie pojedziemy do Sarasoty gdzie mamy kolejne 3 noce w hotelu i z Sarasoty jedziemy do Atlanty gdzie zalatwimy wszystko papiery i zaczniemy wysylac resume do pracy na floryde.
  • Trzymajcie kciuki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kozdii napisał:

U nas plan gotowy, bilety lotnicze kupione, hotele zarezerwowane:)

  • 19 maja lecimy Gdansk - Oslo - Fort Lauderdale liniami lotniczymi Norwegian.  Cena dla 4 osobowej rodziny 4,500 tys.PLN z jedzeniem na pokladzie, walizkami 10 kg podreczny +20 kg do luku bagazowego (razy 4 os.) i rezerwacja miejsc na pakladzie.
  • Zarezerwowane mamy hotele 3 noce w Fort Lauderdale, nastepnie pojedziemy do Sarasoty gdzie mamy kolejne 3 noce w hotelu i z Sarasoty jedziemy do Atlanty gdzie zalatwimy wszystko papiery i zaczniemy wysylac resume do pracy na floryde.
  • Trzymajcie kciuki !!!

Hej... gratulacje gratulacje..... pozytywnie zazdraszczam waszych planow:) super, pelni nowych wyzwan na Nowe zycie......REWELACJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...