Skocz do zawartości

Emigracja


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda tak że trzeba mieć wykształcenie żeby się w ogóle kwalifikować. Przydają się też Basic Google skills których Ty ewidentnie nie masz...

Ech...ja się tylko pytam na przyszłość,czy ja napisałem że już jutro wyjeżdżam czy coś...

To moze trwac kawal czasu, zwiazana jest z tym tez loteria (jest wiecej wnioskow niz wiz,)pracodawca musi udowodnic ze nie ma dosyc wykwalifikowanych amerykanow na ta pozycje, i wydaje kilka tysiecy dolarow na prawnika zeby to zalatwic. A jak sie uda, to dostajesz wize na 3 lata ktora cie wiaze do sponsorujacego pracodawcy, wiec odejsc od firmy nie mozesz. (Przepis na wykorzystanie, prawda?) czesto tez zarabiasz mniej niz obok ciebie amerykanin ktory robi to samo co ty. Po 3 latach mozesz bardzo latwo byc wyslanym z powrotem do Polski a na twoje miejsce przyjezdza inny, tanszy cudzoziemiec. I w ten sposob pracodawca ma co 3 lata nowa osobe bez potrzeby dawania jej/mu ani wysokiej pensji, ani nawet podwyzki.

(Troche zlosliwie, ale tak to mniej wiecej wyglada.)

I to jest satysfakcjonująca odpowiedź :) Wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam,

mam złożoną petycje F2B (niezamężna córka rezydenta po 21 roku zycia) i moje pytanie brzmi czy w trakcie oczekiwania mogę mieć dziecko tu w Polsce czy to komplikuje sprawę w związku z tą petycją?

Nie komplikuje ale nie mozesz wyjsc za maz. Po wyjezdzie bedziesz mogla wyjsc za maz ale zaimportowanie meza potrwa jakies 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak skłamiesz to Ci odbiorą GC jesli chodzi o męża i napisal Kzielu.

Chce się starać o dziecko, to po urodzeniu dziecka musze poinformować o tym NVC? Czy dziecko będzie ze mną wtedy mogło pojechać? Jeśli chodzi o narzeczonego, to wiem, że nie mogę wziąć ślubu przed rozpatrzeniem mojej petycji ale ile potrwa przetransportowanie Go do USA? Dlaczego Kzielu napisałeś, że to 2 lata? Sądziłam, że to dłuższa droga jest...Na jakiej zasadzie mogłabym Go tam sprowadzić legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wydaniu wizy i wlocie na teren USA możesz zmienić stan cywilny. Jako Panna musisz wlecieć na teren USA.

Ten okres na sponsorowanie może trwać kolo 2 lat. Ten czas zaczyna się z chwilą złożenia dokumentów na Twojego męża. To tak dostajesz wizę,wlatujesz późnej ślub i składanie petycji.

Musisz utrzymać pobyt stały w USA i to ze tam mieszkasz,pracujesz,płacisz podatki.

Tak informujesz centrum wizowe o tym. Chyba ze będzie wyznaczona wizyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mama jako rezydentka sponsorowała mojego Tatę a On czekał ok 5 lat, a to było ok 2004r. To dlaczego teraz jest tylko 2 lata? Po otrzymaniu zielonej karty mogę wziąć ślub z narzeczonym w Pl czy w USA lepiej? I po złożeniu na Niego petycji teraz trwa to ok 2 lata na to, żeby mógł być tam ze mną legalnie? Dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają dlatego to raz będzie np pól roku a innego czasu np 2 lata. Od pewnego czasu jest te kolo 2 lat.

Jak narzeczony ma wizę turystyczna lub będzie mieć to ślub może być w USA.

Później składasz petycje i czekasz na dziś te 2 lata :)

Biuletyn wizowy

https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin/2017/visa-bulletin-for-october-2016.html

Tutaj masz ile sie czeka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...