Skocz do zawartości

751 Waiver Based On Divorce


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

USCIS go centralnie oleje, moze sobie dzwonic do skutku. Jezeli Cie nie stac na adwokata - to moim zdaniem (disclaimer - nie jestem prawnikiem w zaden sposob) byl poczekal na rozwod i jezeli RoC nie zostanie do tego momentu rozwiazane to wyslalbym nowe I-751 z divorce waiver. Skladajac I-751 wszystko bylo OK wiec zadnego misrepu nie popelnilas.

USCIS go nie oleje. Sporo jest takich spraw - i wberw temu co ludzie mysla - urzednicy teraz naprawde wzieli sie za takie sprawy. Sama znam kilka przypadkow gdzie malzonek - nawet bez rozwodu - poinformowal USCIS, ze wycofuje petycje i grzecznie zrobili update - w niektorych przypadkach kazali mu wyslac list. Badz polozyli sprawe na interview, gdzie sie okazywalo, ze oni juz nie sa razem itd. itp. Kazda sprawa jest inna, ale ja bym tego nie przesadzala 'z gory', bo lepiej byc safe niz sorry.

Ona musi sie starac o waiver. Nawet gdyby zatwierdzili jej 10-letnia green card, to podczas obywatelstwa nie tylko nie przyznadza jej tegoz obywatelstwa, ale cofna stala green card plus poloza ja pod removal. Takie sa teraz wytyczne, ktore ida jak to sie mowi "z automatu". Chodzi o to, ze gdyby jej przyznali green card kiedy byla w malzenstwie, wtedy dostala te green card jako 'skladajaca ze wspolmalzonkiem'; jesli do momentu rozwodu nie otrzymala zatwierdzenia green card - wtedy ta petycja nie jest juz traktowana jako wspolna z mezem tylko jako waiver i jako taka petycja powinna byc zatwierdzona (badz nie). Starajac sie o obywatelstwo (albo jesli ktos w urzedzie pouklada fakty, ze np. maz dzwonil, a ona nie poinformowala urzedu o rozwodzie czyli zmianie na jakiej stara sie o stala green card) wtedy moga jej zarzucic fraud, bo zrobila to umyslnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec czy ktokolwiek moze mi powiedziec czy wysylajac kolajny raz 751 jako waiver zostanie on wziety pod uwage?

Dwa... Jaka date mam wpisac jako data wygasniecia statusu?? Osoby ktore zajmuja sie takimo sprawami napewno sa w stanie mi podpowiedziec... Czy date z extended czy date z gc ktora na chwile obecna jest juz nie wazna...

Ja sie nie obawiam tego ze moj maz do nich zadzwoni, martwie sie jedynie jak to wszystko napisac tak bym mogla to raz jeszcze przeslac tym razem jako waiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

 

Przychodze z aktualizacja.

Wszystko zatwierdzone bez problemu., zgodnie z czasem oczekiwania.

Najlepsza rade otrzymalam z uscis, jak widac nie sa tacy zli. GC otrzymana, ba nawet zmienili mi na niej nazwisko :) zgodnie z aktem rozwodowym.

Trzymam kciuki za wszystkich w podobnej sytuacji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jkb zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
  • Dodaj nową pozycję...