Skocz do zawartości

Wiza L1 - Możliwe Scenariusze


Stefano8

Rekomendowane odpowiedzi

OK, pora na kolejny update - 2 tygodnie temu dostałem zieloną kartę! USCIS zaakceptował mój wniosek rok i 3 miesiące od złożenia. W międzyczasie miałem wyznaczony interview w kwietniu który z powodu COVIDa został odwołany i wysłali request for evidence na badania medyczne I-693. Wysłałem badania pod koniec kwietnia i odtąd było zero wiadomości aż do września kiedy po odświerzeniu mojego case nr. dowiedziałem się że mój wniosek jest zaakceptowany i karta w takcie realizacji. Wiadomo że w międzyczasie masa pracowników USIC była tymczasowo zwolniona i dodatkowo executive orders Trumpa o wstrzymaniu emigracji które ostatecznie nie tyczyły się mojej sprawy jako że już byłem na miejscu.

Mam nadzieję że ta historia przyda się na przyszłość i pomoże ocenić ile czasu trwa cała procedura. My zaczęliśmy w styczniu 2017 a zeloną kartę dostałem 3 lata i 9 miesięcy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 6 miesięcy później...

Dzień dobry,

Weszłam na forum szukając informacji odnośnie wizy L1 i co potem.. Dostałam propozycję relokacji do siedziby firmy w Teksasie (też duża korporacja). Na wstępie już mi zastrzegli, że raczej nie będę się kwalifikować na pobyt powyżej okresu dla L1. Czy można się w takiej sytuacji starać o GC prywatnie? Bez wsparcia firmy? 

Dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, motyl_8 said:

Dzień dobry,

Weszłam na forum szukając informacji odnośnie wizy L1 i co potem.. Dostałam propozycję relokacji do siedziby firmy w Teksasie (też duża korporacja). Na wstępie już mi zastrzegli, że raczej nie będę się kwalifikować na pobyt powyżej okresu dla L1. Czy można się w takiej sytuacji starać o GC prywatnie? Bez wsparcia firmy? 

Dzięki za pomoc :)

Jeżeli myślisz o Employment Based to nie - jedyny wyjątek to National Interest Waiver, ale to sam/sama musisz ocenić czy masz szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...