Skocz do zawartości

Sponsorowanie Przez Pracodawce - Czas Oczekiwania


Lukasz_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprawa wygląda tak.

Pracuje od 10 miesięcy w firmie z UK na stanowisku automatyka (programista robotów).

Mam własną działalność od stycznia 2014 i posiadam 11 lat doświadczenia w branży na projektach na całym świecie.

Firma z UK w zeszłym roku w październiku wysłała mnie do USA na projekt.

Posiadam wizę B1 in lieu of H ważną 1 rok i kończy się ona 24SEP 2016. Projekt cały czas trwa więc jestem teraz w USA z moją żoną (B2)

Firma do której mnie wysłali w Stanach jest zainteresowana zatrudnieniem mnie na stałe. Jest to duża międzynarodowa firma.

W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania z prawnikami z mojej firmy z UK i prawnikami z USA i będą dyskutować nad opcjami emigracji.

Z tego co doczytałem to firma z USA może mnie sponsorować na green card. Problemem jest brak wyższego wykształcenia co raczej dyskwalifikuje mnie

na kategorie EB2 (mam ukończone technikum).

Łapię się do kategorii EB3 ale słyszałem, że na GC z tej kategorii czeka się kilka lat.

Patrzyłem przed chwilą na wiza bulletin i tam są daty albo 15MAR2016 albo C czyli current i sam do końca nie wiem co to oznacza.

Pytanie mam ile mniej więcej czasu może zająć sponsorowanie przez pracodawcę na EB3 w moim przypadku?

Wszystkim będą zajmować się prawnicy z firmy, ale jestem po prostu ciekawy jakie są opcję i ile to może potrwać.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam ile mniej więcej czasu może zająć sponsorowanie przez pracodawcę na EB3 w moim przypadku?

Wszystkim będą zajmować się prawnicy z firmy, ale jestem po prostu ciekawy jakie są opcję i ile to może potrwać.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

To oznacza ze w danym miesiacu sa procesowane petycje zlozone przed 1-szym Marca. Ile to potrwa nikt nie jest Ci w stanie powiedziec - przy zalozeniu ze PD dla EB3 bedzie szla rowno miesiac w miesiac -4-5 miesiecy od zlozenia petycji. Ale to zalozenie moze byc kompletnie falszywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to wyjaśnione w biuletynie wizowym co oznacza current.

A czas? Jak dobry prawnik to o czasie wszystko będzie i pamiętaj ze patrz co mówi prawnik z USA.

Dzięki. Doczytałem.

Jestem ciekawy co to za przełom nastąpił, że czas oczekiwania się tak skrócił?

Patrząc po postach parę lat wstecz wszędzie piszę, że czas to około 5-6 lat.

Bardzo cieszy mnie ta informacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Doczytałem.

Jestem ciekawy co to za przełom nastąpił, że czas oczekiwania się tak skrócił?

Patrząc po postach parę lat wstecz wszędzie piszę, że czas to około 5-6 lat.

Bardzo cieszy mnie ta informacja :)

Bo te daty skacza dosc mocno - wiec nie oglaszalbym sukcesu zbyt wczesniej bo one w kategoriach EB (w odroznieniu od rodzinnych) sa mocno nieprzewidywalne - moze teraz stac na marcu przez ok, albo moze byc retrogresja i sie cofnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno... :)

Ile trwa otrzymanie Labor Certyfication?

Druga sprawa to chyba pomyliłem dwie ważne rzeczy. Cały czas myślałem, że dopiero jak dostanę greencard to mogę zacząć pracować.

Patrząc na visa bulletin data na skaładanie wniosków dla EB3 jest current. Czyli jeśli firma po otrzymaniu LC złoży wniosek do USCIS (bo jest current)

to mogę wtedy zmienić swój status I485?

Nie będę miał jeszcze pozwolenia na pracę ale będę mógł legalnie czekać w USA tak?

Dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iCzyli jeśli firma po otrzymaniu LC złoży wniosek do USCIS (bo jest current)

to mogę wtedy zmienić swój status I485?

Nie będę miał jeszcze pozwolenia na pracę ale będę mógł legalnie czekać w USA tak?

Dziękuje z góry

Oczywiście że nie - bo po pierwsze nie jesteś w US, po drugie EB3 to _wiza_ imigracyjna za pomocą której wjedziesz do US i po wjeździe będzie ona zieloną kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...