Skocz do zawartości

Pomoc W Znalezieniu Lotu. (Zapłacę!)


espo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałbym znaleźć dwa bilety, najlepiej jak najtańsze i mimo, że przeszukuję różne wyszukiwarki lotów, ściągnąłem i opłaciłem subskrypcję programu Azuon, który wyszukuje loty to ciągle czuję, że to jeszcze nie to.

Potrzebuję dwa bilety, dla osób dorosłych i teraz dobrą rzeczą jest fakt, że może być to lot do NY, ale może być też na zachód do LA, SF czy LV - nie ma to dla mnie różnicy.

Chcemy zwiedzić wschód oraz zachód. W planach mieliśmy na początku przylot do NY, zwiedzenie Niagara Falls, a potem udanie się z NY samolotem do Miami i tam zwiedzenie Florydy. Następnie chcemy polecieć na zachód, wynająć samochód no i tam damy radę już samochodem zwiedzić większe miasta, Antelope Canyon, The Great Canyon, Zion National Park, Yosemite Park, Death Valley, Four Courners itd. Następnie oddajemy auto i wracamy do NY i lecimy do Polski.

Szukałem biletów i najtańsze jakie znalazłem to ok. 1900 zł za osobę w obie strony (co uważam, że jest tanią opcją) ale z przesiadką w Paryżu, a jak wiadomo nie jest tam teraz zbyt bezpiecznie. Wiem, że czasami można wyłapać promocję za nawet 1000 złotych, gdyż ostatnio taką propozycje podrzuciła mi koleżanka, tyle że kompletnie niepasujący nam termin.

Co do terminu, też jest on w miarę elastyczny. Wylatywać możemy praktycznie od 22 sierpnia do 4-5 września, a wrócić chcielibyśmy na początku października.

Jako iż kilka osób na pewno łatwiej trafi na jakieś promocje i będzie bardziej świadoma gdzie ich szukać, postanowiłem poprosić o pomoc i odwdzięczyć się za znalezienie naprawdę ciekawej propozycji, która myślę że nie będzie aż tak trudna do znalezienia, z racji tego iż termin wylotu jest dość elastyczny, jak i lotnisko na które chcemy przylecieć. W zasadzie, nawet bardziej opłacałoby nam się lecieć najpierw na zachód, zwiedzić go, a potem uderzyć na wschód, z którego będzie już bliżej i taniej do Polski.

Za znalezienie dobrej propozycji chciałbym móc odwdzięczyć się, fundując jakiś obiad, czy po prostu jego równowartość.

Aha - jakby ktoś jeszcze mógł doradzić, gdzie i jak najlepiej wypożyczyć samochód, by kosztowało to jak najmniej, to byłbym bardzo wdzięczny. Głównie chodzi mi o wypożyczenie go na zachodzie. Nie wiem czy lepiej rezerwować przez Internet, wypożyczać na lotnisku czy jeszcze w inny sposób.

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie to i tak masz tanio..

To jest czas najgorszy do szukania

Szukaj po 15 września.

NP Icelandair ma czasami dobre promocje :)

Przedział czasowy podałem, że raczej do początku września, bo potem trzeba wrócić na studia :P

Na google też już szukałem, ale nie jest to zbyt miarodajna wyszukiwarka lotów, jeśli chodzi o okazje. Pytam, bo widziałem, że niektórzy znajdowali loty po 1000zł, po prostu przez promocję i dlatego myślałem, że może mi też się uda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i z tym Paryzem to tez nie przesadzaj :)

Dziennie przez CDG przewija się 180 tysięcy osób, masz wielkorotnie większe szanse na smierc w drodze na lotnisko jadąc po polskich drogach niz na śmierc w jakimkolwiek ataku terrorystycznym. Pomyslcie - gdyby ofiar terroryzmu od 2001 roku, wliczając w to 3000 ofiar WTC, a i chocby tez kilka tysięcy amerykańskich zolnierzy!, było tyle co ofiar polskich wypadków - 67 tysięcy!!!, to widzowie Wiadomości wyszliby chyba z siebie i stanęli obok. A potem na reszte zycia schowaliby się w piwnicy.

Off top moze, ale przy wyborze połaczenia lotniczego nie ma powodu się sugerowac "czerwonymi paskami TVN".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Chcesz kupic bilet multi-city (np. PL-NYC-MIA-LAX-PL) czy tylko powrotny do US a tam juz oddzielnie będziecie sobie radzic?

Z jakiego miasta w Polsce wylatujecie?

Bilet powrotny z tego, co się orientuje musimy mieć, żeby urzędnik na lotnisku w USA nie oddelegował nas przypadkiem z powrotem, prawda?

Bo jeśli tak nie jest, to chcemy tylko w jedną stronę, gdyż sami nie wiemy czy spędzimy tam 4 tygodnie czy może 5. Wszystko zależy od finansów i tego, co chcemy zwiedzić. To nasz pierwszy wyjazd do Stanów, a mamy sporo miejsc zaznaczonych do zwiedzenia, zwłaszcza na zachodnim wybrzeżu.

Jeśli chodzi o bilet z przesiadkami to docelowo może być ich nawet 2-3, jeśli to bardzo zaważy na cenie, ale też nie chcę przesadzać i czekać na przesiadki 20-sto godzinne :P

A i z tym Paryzem to tez nie przesadzaj :)

Dziennie przez CDG przewija się 180 tysięcy osób, masz wielkorotnie większe szanse na smierc w drodze na lotnisko jadąc po polskich drogach niz na śmierc w jakimkolwiek ataku terrorystycznym. Pomyslcie - gdyby ofiar terroryzmu od 2001 roku, wliczając w to 3000 ofiar WTC, a i chocby tez kilka tysięcy amerykańskich zolnierzy!, było tyle co ofiar polskich wypadków - 67 tysięcy!!!, to widzowie Wiadomości wyszliby chyba z siebie i stanęli obok. A potem na reszte zycia schowaliby się w piwnicy.

Off top moze, ale przy wyborze połaczenia lotniczego nie ma powodu się sugerowac "czerwonymi paskami TVN".

Aaa widzisz, uważam podobnie ale moja dziewczyna jest trochę paranoiczką. Jak będzie coś fajnego z przesiadką w Paryżu, to ją namówię :P

Dziękuję Wam wszystkim bardzo za pomoc, jeśli coś się znajdzie konkretnego to tak jak obiecałem, odwdzięczę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samochodów, to powiem tak: trzeba wejść na stronę każdej wypożyczalni i szukać. Różnice są kosmiczne (np. z Buffalo do Chicago najtańsze auto to 70$, najdroższe - ponad 200$). Ja szukam na:

- Alamo

- Enterprise

- National

- Hertz

- Avis

Nie ma najtańszej wypożyczalni, nie ma najdroższej. W zależności od trasy jest wszystko przeliczane, bo każda wypożyczalnia ma inne reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...