Skocz do zawartości

Ubezpieczenia Medyczne


zielonywkarty

Rekomendowane odpowiedzi

System single-payer, taki jak w Europie, jest jedynym logicznym rozwiazaniem, ale wiekszosc z nas tego chyba nie dozyje ;)

Masz na mysli NFZ ? Musi byc dobrze "executed". Inaczej dostajemy wlasnie NFZ albo w tutejszym wydaniu - VA. Problem lezy przede wszystkim w tym ze absolutnie nikt nie ma interesu w zmianie tego jest teraz. Bo absolutnie wszyscy (w lacznie ze szkolacymi lekarzy / pielegniarki i kasujacy za to kosmiczne kwoty) w tym lancuszku zarabiaja a placa pacjenci. I zawsze Ci zarabiajacy (moim zdaniem) beda w stanie tak wysterowac kongres zeby nic sie nie zmienilo.

Najlepsza metoda to wyszkolic sie gdzies poza granicami kraju dosc tanio a pozniej tutaj przyjechac tutaj pracowac.

Wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Francuzi i Niemcy jakos to zorganizowali - Amerykanie tez moga. Wysoki poziom medycyny - i latwy dostep. O NFZ sie nie wypowiadam, bo nie znam. Ale to co ja widzialam we Francji - i co slysze od znajomych - bylo bardzo imponujace.

Notabene, Colorado w tym roku bedzie glosowalo na stanowy single payer heath care system. Sa ludzie ktorzy uwazaja, ze reforma dostepu do opieki lekarskiej w USA wlasnie sie tak zmieni: najpierw na poziomie stanowym a dopiero potem federalnym. (Precedens juz jest bo Obamacare to Romneycare w Mass.) Moze bedzie tak samo jak z marijuana, aborcja, itp., stan po stanie zmieni wlasne prawa az zmiany dojda do Washingtonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w US. Mimo Twoich pobytow wczesniejszych (o ile dobrze pamietam) jestes kolejna osoba ktora miala (a w zasadzie - po Twoich postach - caly czas ma) kompletnie z dupy wyobrazenia o US (nie obraz sie please bo jestes swietna ilustracja problemu ktory czesto sie zdaza na forum).

Co do stanowego - musisz zdaje sie spelniac jakies wymogi zeby je dostac, ale o Cali niewiele wiem poza tym ze absolutnie nie chce tam mieszkac wiec musisz poszukac. $200 miesiecznie na ubezpieczenie to nie jest duzo. _Serio_. Spojrz jeszcze na warunki, co ktore z nich pokrywa i jakie kazde z nich ma _deductible_ (zebys nie byl zdziwiony ze musisz placic jak pojdziesz do lekarza).

widze ze naprawde duzo o mnie wiesz. ze jest problem z ubezpieczeniem i nie jest to takie kolorowe to wiedzialem bo mam tu siostre i znajomych ale wiem tez ze to zalezy w duzej mierze od pracodawcy bo np moi znajomi maja oferte gdzie miesiecznie placa ok 60 dolkow za ubezpieczenie rodziny i ich pakiet jest ok. wiadomo wszystkiego nie maja ale sredniakiem mozna go nazwac. u mnie w robocie placimy 400 za miesiac od osob i nawet w hr mowili ze go nie polacaja itd. na wolnym rynku idzie cos znalesc ale lepiej dopytac.

jeszcze jedno bo piszesz ze mialem kompletnie z dupy wyobrazenie o usa. wieszkosz ludzi w PL zachwycalo sie zeby sluzba zdrowia byla prywatna jak w stanach i najczesniej bylem jedynym ktory chcial zawracac kijem wisle ze to nie takie cudowne i wspaniale rozwiazanie bow stanach kolorowo pod tym wzgledem nie jest. no ale rozumiem ze nie musiales dokladnie moich postow czytac.peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. O ile single-payer to raczej slaby pomysl, to obecna sytuacja najlepsza nie jest i w ktoras strone wypadaloby pojsc. Co do PPACA to faktycznie nazwa jest dosc mylaca, bo nie jest to ani patient protection, ani affordable, aczkolwiek Obama staral sie de facto cos wskorac i to trzeba mu zaliczyc in plus. Niestety, te cale marketplace'y to nie dosc ze sa drogie, to jeszcze jak sie ostatnio okazalo moga byc narzedziem do wplywania na rzad. Czyli np. taka Aetna, ktora twierdzi, ze jezeli sie rzad nie zgodzi na przejecie Humany, to sie z tego calego marketplace wycofa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. O ile single-payer to raczej slaby pomysl, to obecna sytuacja najlepsza nie jest i w ktoras strone wypadaloby pojsc. Co do PPACA to faktycznie nazwa jest dosc mylaca, bo nie jest to ani patient protection, ani affordable, aczkolwiek Obama staral sie de facto cos wskorac i to trzeba mu zaliczyc in plus. Niestety, te cale marketplace'y to nie dosc ze sa drogie, to jeszcze jak sie ostatnio okazalo moga byc narzedziem do wplywania na rzad. Czyli np. taka Aetna, ktora twierdzi, ze jezeli sie rzad nie zgodzi na przejecie Humany, to sie z tego calego marketplace wycofa...

Blue Cross, UnitedHealth tez sie chce wycofac dotacje z rzadu sie koncza, a firmy ponosza straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie,

podłączę się do tematu bo chciałem zapytać co byście doradzili w moim przypadku.

Emigrujemy z rodziną (żona i dwójka dzieci) do Kalifornii. Wylot jutro. Pracę z zagwarantowanym ubezpieczeniem rozpocznę najwcześniej 10 października, ale może się to przesunąć i do tego czasu chciałbym wykupić ubezpieczenie prywatnie. Wiadomo, że z dzieciakami różnie bywa więc najlepiej takie które będzie pokrywać częściowo koszty wizyt lekarskich.

Czy lepiej wykupić w Polsce ubezpieczenie podróżne czy lepiej krótkoterminowy (o ile takie są) plan ubezpieczeniowy w firmie amerykańskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...