Skocz do zawartości

Nasze Początki - Gc


daisy1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 minut temu, katlia napisał:

Bartek, za 5 lat WSZYSTKO moze sie zmienic wlacznie z mozliwosciami pracy przez cudzoziemcow w USA :(

Zgadza się, po ostatnich poczynaniach......myślę że Trump nie weźmie się za "budżetówkę" tym bardziej, że mało kto chce pracować w więzieniu federalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BartekWSH napisał:

Zgadza się, po ostatnich poczynaniach......myślę że Trump nie weźmie się za "budżetówkę" tym bardziej, że mało kto chce pracować w więzieniu federalnym.

Problem z tym ze coraz wiecej wiezien w USA to prywatne for-profit firmy. I nie bardzo sie zgadzam ze "malo kto" che tam pracowac... kiedy sa proby zamkniecia takich  miejsc, od razu sa protesty ze ludzie prace straca. W moim stanie to sie slyszy nie raz. Wiezienie to big business w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym że więzienia mogą być prywatne, ja kierowałem się informacją z MCC Metropolitan Correctional Center Chicago. Wiem, że praca ta nie należy do przyjemnych i nie każdy się do tego nadaje, w związku z tym byłem przekonany że tak samo jest w USA, tym bardziej że kontakt z osadzonymi w Chicago to nie ten poziom co osadzeni w PL. Fakt, że w Chicago było 2os na dzień śmiertelne mówi sam za siebie.

Big business ? przekonam się w piątek na czeku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BartekWSH napisał:

Nie wiedziałem o tym że więzienia mogą być prywatne

Big business ? przekonam się w piątek na czeku.

Big business raczej dla big bosses, nie Ciebie ;) 
Co do prywatnych wiezieni - 3/4 immigration wiezni siedzi w prywatnych wiezieniach - bedzie ich wiecej pod Trumpem
https://www.aclu.org/issues/mass-incarceration/privatization-criminal-justice/private-prisons
https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-01-10/trump-deportation-plan-to-hand-windfall-to-a-dying-u-s-industry

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, BartekWSH napisał:

Będę robił tak żeby zostać tym big boss-em.

Ciekawe te artykuły.

"Prison contractors would get a slice of the pie". Mam to dosłownie rozumieć czy to jest jakiś idiom ?

Ale czy ty jestes prison contractor? Bo to chodzi raczej o mega firmy CoreCivc, CCA, Hochtief, Turner Construction, BI Incorporated itp. 

Dodam, ze fakt, jezeli jestes na wysokim poziomie w takiej firmie, i masz stock options, to niezle bedzie mozna sobie zarobic podczas kadencji Trumpa i im podobnym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kierowane było to do właścicieli obiektów ale mi chodziło o to, że nie mogłem tego zdania zrozumieć. Tłumacząc na PL nie miało ono sensu. Teraz się domyślam "slice od the pie" odnosiło się do sumy jaką Trump chce przeznaczyć na więzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • andyopole polecił i usunął z polecanych ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...