Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jestem tu nowa i bardzo proszę Was o pomoc! Jestem żoną obywatela USA, w Stanach w toku jest mój proces imigracyjny (I-130, green card) i nieimigracyjny (wiza małżeńska K3). W związku z tym, że sprawy imigracyjne trwają dłużej niż zakładaliśmy, a mój mąż nie może już odbywać podróży do Polski ze względu na nową pracę, zdecydowaliśmy się, że będę ubiegać się o wizę turystyczną, tak żebym to ja mogła odwiedzać męża i resztę rodziny w Stanach. Wiem, że szanse na przyznanie mi wizy turystycznej są małe ze względu na trwający proces imigracyjny, ale mimo to postanowiliśmy spróbować.

I tutaj pojawił się problem - przy wypełnianiu DS160 w punkcie puropse of travel zaznaczyłam Spouse of US Citizen (K3), zamiast Tourist (B2). Nie pytajcie, dlaczego - sama nie wiem jak mogłam popełnić tak fatalny błąd wypełniając wniosek :( Jestem strasznie na siebie zła. Oczywiście zorientowałam się dopiero, gdy umówiona została już rozmowa z konsulem. W Krakowie, za tydzień. Co teraz?

Dzwoniłam do firmy zewnętrznej, która zajmuje się umawianiem rozmów i powiedzieli mi, że na miejscu przy weryfikacji wniosku będzie można go skorygować. Co myślicie? Czy rzeczywiście będzie taka możliwość, czy powinnam wypełnić nowy wniosek wprowadzając właściwy cel podróży i wziąć go ze sobą?

Dziękuje wszystkim za pomoc!

Patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Dzwoniłam na infolinie ustraveldocs z prośba o zamianę wniosku, ale odmówili tłumacząc, że nie ma takiej możliwości i że nie zalecają wypełniania nowych wniosków. A to dlatego, że tak jak wspomniałam w poście powyżej, konsul sam wprowadzi poprawki w obecnym wniosku. Hmmm. Czyli dalej nie wiem, co robić.

Czy wiecie może, co się dzieje z DS160 jeżeli wniosek zostanie wypełniony, ale niewykorzystany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Madam,

Thank you for using our visa support service. We would like to inform you that in case of any questions regarding mistakes made on the DS-160 form, please to report this while registering at the Embassy/Consulate on the day of your interview. You should bring your DS-160 confirmation page and know the security question responses chosen when filling out the DS-160 form.

Best regards
US GSS Visa Service Desk

Taką odpowiedź otrzymałam prosząc o zamianę wniosku, więc chyba serio już tego nie robią. Napiszę Wam jak poszło w Ambasadzie.

Btw, trzymajcie kciuki plz - nie widziałam męża kilka miesięcy :o Wiza by się przydała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mieliście rację po części. W moim przypadku gdy we wniosku była błędna kategoria wizowa, ambasada kazała wypełnić nowy wniosek DS <_< Ale ludzie czekający w kolejce mieli błędy typu literówka i nie musieli tego robić. Tak czy siak, lepiej mieć ze sobą drugi wniosek. Szkoda, że zewnętrzna firma, do której odsyła ambasada udziela innych informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...