Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Yabba napisał:

Ban był tak niespodziewany, że pewnie nikt nie wie co z tego wyniknie.

Na tą chwilę w tych krajach wszystkie rozmowy w loterii są anulowane.

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/visa-applicant-interview/Important-Annoucement.html

... czyli miałem rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Aby osoby byly dyskwalifikowane z loterii musi to byc ujete w regulaminie loterii ktory kraj w danym roku. Z tego co pamietam Trump ma po okresie 3 miesiecy po wprowadzeniu odp procedur zniesc ten zakaz... ale to sie okaze dopiero po w/w okresie. Nie sadze zeby urzednik patrzyl na kogos przez jakis inny pryzmat niz przepisy obowiazujace go w ramach zawodu ktory wykonuje i dekret poki nie zostaje wcielony odp zaleceniem nie moze zmenic sposobu oceny w stosunku do obowiazujacych caly czas przepisow. Inna rzecza jest zakaz wpuszczania i ma sie to nijak do mozliwosci brania udzialu w loterii, co prawda komplikuje to sprawe ale nie zamyka drogi. Po 3 miesiacach byc moze wszystko wroci do normy w innym przypadku zobaczymy.

 

Edit:
https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/visa-applicant-interview/Important-Annoucement.html
Jednak chyba zamyka im droge

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, felipemasa napisał:

no nas to raczej nie dotyczy, Trump jasno dał do zrozumienia gdzie znajduje się Polska w jego polityce zagranicznej - i z tego się bardzo cieszę... zobaczycie, że będzie to najlepszy amerykański prezydent jaki nam polakom się do tej pory trafił. 

Polska nie znajduje się nigdzie w jego polityce zagranicznej. Trump myśli kategoriami finansowymi. A ważniejsza finansowo jest dla niego Rosja, niż jakiś mały kraj tuż obok takiego giganta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, felipemasa napisał:

no nas to raczej nie dotyczy, Trump jasno dał do zrozumienia gdzie znajduje się Polska w jego polityce zagranicznej - i z tego się bardzo cieszę... zobaczycie, że będzie to najlepszy amerykański prezydent jaki nam polakom się do tej pory trafił. 

Tak sie wtrace. Trump ma generalnie imigrantow gdzies (co juz pokazal) i prezydentem polakow nie jest i nigdy nie bedzie. Jak ktos sie jeszcze ludzi, ze zniesie wizy (co oczywiscie nie oznacza, ze do Stanow bedzie sobie mozna wyjechac na ile sie chce i po co sie chce, bo wizy stalego pobytu ma kazdy kraj i nie sa one zniesione) to sie grubo rozczaruje. Ale powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Trump wyznaje zasade "Ameryka dla amerykanow" i naprawde nie chce naplywu nowych imigrantow odbierajacych miejsca pracy obywatelom. :P Dodatkowo w jego oficjalnej publikacji na temat reformy nie ma zadnego slowa o znoszeniu wiz turystycznych dla kogokolwiek. Jeszcze raz mowie, turystycznych. Bo jak ktos chce pracowac czy mieszkac w USA to nawet w ruchu bezwizowym musi sie starac o odpowiednie wizy. W sumie nie wiem po co Polacy sie tak morduja o to zniesienie wiz skoro praktycznie bardzo malo to zmieni, lol. Kolonko mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roelka masz 100% rację - ja tu mówię o loterii DV2018 i zwiększonej szansie NAS europejczyków na uzyskanie green card - nie wspominałem tutaj o wizach turystycznych bo mnie ten temat zupełnie nie interesuje... a polityka USA/Europa/Polska to zagadnienie nie do tego tematu... i tu nie chodzi o to, kto kogo jest w stanie przekonać - z faktami się nie dyskutuje, to nie jest kwestia wiary... więc jeśli ktoś po tych kilku dniach w dalszym ciągu uważa Trumpa za stetryczałego playboya, to niech lepiej zapnie pasy... Y'all ain't seen nothing yet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KaeR napisał:

Cieszysz sie, ze ma nas w dupie?

Dyskutujmy merytorycznie - w materiale Kolonko w 6m21s gościu jasno mówi kto będzie wpuszczany - tak ciężko to zrozumieć?

Proszę podaj chociaż jeden link z rzetelnym materiałem tekstowym lub video, gdzie jasno Trump wspomina o banowaniu polaków w ruchu wizowym - czekam na link...

BTW ...wiem, sam zacząłem, wracam do tematu green card -  nie chcę w tym temacie kolejnej g*wnoburzy na temat Trumpa... takie dyskusje do niczego nie zmierzają... pozdro dla kumatych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, felipemasa napisał:

Dyskutujmy merytorycznie - w materiale Kolonko w 6m21s gościu jasno mówi kto będzie wpuszczany - tak ciężko to zrozumieć?

 

Z calym szacunkiem, ale Kolonko przestal byc niestety autorytetem. 

Cytuj

Proszę podaj chociaż jeden link z rzetelnym materiałem tekstowym lub video, gdzie jasno Trump wspomina o banowaniu polaków w ruchu wizowym - czekam na link...

Przeciez nie napisalem, ze bedzie banowal, tylko gdzie sie znajduje w jego polityce zagranicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...