Skocz do zawartości

Czy Warto? Kilka Pytań - Dv-2018


damianhans

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtass ile ludzi tyle historii

Są tacy ze im się udaje a są tacy jak ostatnio opisywany przypadek ze urzędnik na wstępie wjazdu kręcił głową o wyjeździe dłuższym.

Wyjeżdżając zostawiasz np dom,mieszkanie,płacisz podatki itd

I teraz tak dwa miesiące nic,później trzy nic a cztery miesiące po za USA możesz miec kłopoty.

Bo częste wyjazdy i czas się wydłuża.

Kumam teraz. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Albo odwracasz kota ogonem albo czytanie ze zrozumieniem się kłania :)

Czekam jednak na jakąś merytoryczną odpowiedź z faktami. Najlepiej kogoś kto od czasu do czasu (raz w roku?) odwiedza swój rodzinny kraj.

Wydaje mi się że czytanie ze zrozumieniem tobie się kłania.

Merytoryczną odpowiedź masz w tym temacie: http://forum.usa.info.pl/topic/25968-gc-problem-na-lotnisku/

post nr. #5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem w podobnej sytuacji jak autor tematu dlatego nie będę tworzył nowego wątku i zasmiecal forum. Chciałbym dopytać o definicje białego paszportu, jak dokładnie działa i jakie możliwości daje?

Jestem w wieku 24 lat i chciałbym emigrowac razem z moją wybranka. Aktualnie pracuję w amerykańskim korpo jako Senior Fund Accounting, zas partnerka kończy właśnie technika protetyki. I teraz moje kolejne pytanie czy można ufać zarobkom, które widać na glassdor? Jeżeli tak to czy 120k Gross rocznie jest sensownym zarobkiem na 2 osoby? Z góry przepraszam za błędy, ponieważ pisze post z telefonu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały paszport jest dla osób które sie uczą,kończą naukę lub z ważnych sprawach np rodzinnych muszą być po za USA . Mając taki paszport inne obowiązki pozostają jak np rozliczanie sie z podatkami.

Co do zarobków na ile to starczy zalezy od miejsca zamieszkania,ubezpieczeń.

Oraz jak szybko taką pracę będziesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...