Skocz do zawartości
hadrianna

Wiza W Starym Paszporcie

Recommended Posts

Mam pytanie, mój chłopak ma wizę w paszporcie ważną jeszcze 8 lat, ale ponieważ kończyła się ważność paszportu aplikował o nowy. Przy wymianie przedziurkowano mu cały stary paszport, łącznie z wizą. Co robić w tej sytuacji? Czy wiza jest ważna? Czy da się wyrobić jakoś jej duplikat (nawet odpłatnie)? Czy trzeba przejść caly proces wizowy od nowa? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli wiza jest przedziurkowana to niestety ją to unieważnia i należy znów sie o nią starać. Było trzeba zwocic uwage osobie, która jego paszport unieważniała, to wtedy wiza by była nietknięta i mógłby latać z dwoma paszportami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest tak jak pisze Pelasia.

Wszystko od nowa a wiza jest nie ważna.

Dawno nie bylo postu o takim zdarzeniu częściej ludzie pisali ze paszport byl dziurkowany a strona z ta wklejką wizy cały i wtedy nie ma problemu z wjazdem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja mama jeździ z dwoma paszportami i nie ma problemu, no ale jej wiza nie została tknięta, bo zwróciła im uwage, ze jest nadal ważna. Przedziurkowali wszystko oprócz wizy i tak sobie do mnie teraz lata :)

Tutaj cytat z jeden ze stron konsularnych :

"Jeżeli paszport stracił ważność wcześniej niż posiadana w nim wiza, mogą Państwo nadal podróżować do Stanów Zjednoczonych na jej podstawie, o ile nie została ona zniszczona lub anulowana. W takim przypadku należy podróżować z dwoma paszportami – starym z ważną wizą oraz nowym. Wiza nie może być przedziurkowana podczas anulacji starego paszportu (na co należy zwrócić uwagę podczas wymiany paszportów)."

Przepraszam ale nie skopiowałam linku i nie chce mi sie teraz szukać....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×