Jump to content

Wiza W Starym Paszporcie


Recommended Posts

Mam pytanie, mój chłopak ma wizę w paszporcie ważną jeszcze 8 lat, ale ponieważ kończyła się ważność paszportu aplikował o nowy. Przy wymianie przedziurkowano mu cały stary paszport, łącznie z wizą. Co robić w tej sytuacji? Czy wiza jest ważna? Czy da się wyrobić jakoś jej duplikat (nawet odpłatnie)? Czy trzeba przejść caly proces wizowy od nowa? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Jesli wiza jest przedziurkowana to niestety ją to unieważnia i należy znów sie o nią starać. Było trzeba zwocic uwage osobie, która jego paszport unieważniała, to wtedy wiza by była nietknięta i mógłby latać z dwoma paszportami.

Link to comment
Share on other sites

Jest tak jak pisze Pelasia.

Wszystko od nowa a wiza jest nie ważna.

Dawno nie bylo postu o takim zdarzeniu częściej ludzie pisali ze paszport byl dziurkowany a strona z ta wklejką wizy cały i wtedy nie ma problemu z wjazdem.

Link to comment
Share on other sites

Moja mama jeździ z dwoma paszportami i nie ma problemu, no ale jej wiza nie została tknięta, bo zwróciła im uwage, ze jest nadal ważna. Przedziurkowali wszystko oprócz wizy i tak sobie do mnie teraz lata :)

Tutaj cytat z jeden ze stron konsularnych :

"Jeżeli paszport stracił ważność wcześniej niż posiadana w nim wiza, mogą Państwo nadal podróżować do Stanów Zjednoczonych na jej podstawie, o ile nie została ona zniszczona lub anulowana. W takim przypadku należy podróżować z dwoma paszportami – starym z ważną wizą oraz nowym. Wiza nie może być przedziurkowana podczas anulacji starego paszportu (na co należy zwrócić uwagę podczas wymiany paszportów)."

Przepraszam ale nie skopiowałam linku i nie chce mi sie teraz szukać....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...