Skocz do zawartości

Wiza W Starym Paszporcie


hadrianna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, mój chłopak ma wizę w paszporcie ważną jeszcze 8 lat, ale ponieważ kończyła się ważność paszportu aplikował o nowy. Przy wymianie przedziurkowano mu cały stary paszport, łącznie z wizą. Co robić w tej sytuacji? Czy wiza jest ważna? Czy da się wyrobić jakoś jej duplikat (nawet odpłatnie)? Czy trzeba przejść caly proces wizowy od nowa? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama jeździ z dwoma paszportami i nie ma problemu, no ale jej wiza nie została tknięta, bo zwróciła im uwage, ze jest nadal ważna. Przedziurkowali wszystko oprócz wizy i tak sobie do mnie teraz lata :)

Tutaj cytat z jeden ze stron konsularnych :

"Jeżeli paszport stracił ważność wcześniej niż posiadana w nim wiza, mogą Państwo nadal podróżować do Stanów Zjednoczonych na jej podstawie, o ile nie została ona zniszczona lub anulowana. W takim przypadku należy podróżować z dwoma paszportami – starym z ważną wizą oraz nowym. Wiza nie może być przedziurkowana podczas anulacji starego paszportu (na co należy zwrócić uwagę podczas wymiany paszportów)."

Przepraszam ale nie skopiowałam linku i nie chce mi sie teraz szukać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tutaj jest napisane "Jeśli wiza jest ważna można podróżować do Stanów Zjednoczonych z dwoma paszportami (starym i nowym), o ile wiza nie jest uszkodzona". Czy jeśli wiza została przedziurkowana z całym paszportem to znaczy że jest uszkodzona? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...