Skocz do zawartości

Emigracja Do Usa (Studia)


wizz_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam pomocy u osób które wiedzą na ten temat więcej niż ja, najlepiej z autoposji.

Otóż mam 20 lat, właśnie skończyłem szkołe średnią (technik Logistyk) poszedłem też na Uwr, jednak chciałbym wyjechać do USA. Chciałbym dowiedzieć się jak za to wszystko się zabrać, ile czasu może trwac cały proces, jakie koszty mogę ponieść jescze przed przyjęciem na jakiekolwiek studia. Interesuje się kilkoma uczelnia tj. USC, Loyola University, Priceton. Jednak mogą to też być zupełnie inne uczelnie i w innej części kraju.

Od czego najlepiej zacząć procez aplikowanie na konkretną uczelnie, czy znacie jakieś godne polecenia instytucje w Polsce które pomagają w takiej rekrutacji.

Czy też polecacie wyjazd na wizie turystycznej i załatwieniu zmiany statusu na miejscu, poprzez zapisanie się na jakieś kursy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia pewnie napisze cos wiecej - ale po pierwsze studia nie maja nic wspolnego z emigracja - wizy studenckie sa z natury tymczasowe. Studia na porzadnej uczelni kosztuja $200k i wiecej.

Pierwsze pytanie - po jaka cholere chcesz wydac kosmiczne kwoty na studia w US zamiast uczyc sie w PL za darmo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia pewnie napisze cos wiecej

No nie wiem... OP chce, zeby za niego odrobic prace domowa.

Otóż mam 20 lat, właśnie skończyłem szkołe średnią (technik Logistyk) poszedłem też na Uwr

Gratulujemy!

Chciałbym dowiedzieć się jak za to wszystko się zabrać, ile czasu może trwac cały proces, jakie koszty mogę ponieść jescze przed przyjęciem na jakiekolwiek studia. Interesuje się kilkoma uczelnia tj. USC, Loyola University, Priceton. Jednak mogą to też być zupełnie inne uczelnie i w innej części kraju.

Od czego najlepiej zacząć procez aplikowanie na konkretną uczelnie,

Aplikowanie najlepiej zaczac od odwiedzenia strony uczelni i zobaczyc jak wyglada proces. Beda podane wymagania. Wiekszosc porzadnych uczelni ma rowniez dzial dla kandydatow z innych krajow.

Koszta aplikacji beda nieporownywalnie mniejsze niz koszt studiowania, wiec nie trzeba sie nimi martwic. To beda drobne.

czy znacie jakieś godne polecenia instytucje w Polsce które pomagają w takiej rekrutacji.

A po co Ci to? Jak sie wybierasz na Princeton to sobie proces spokojnie ogarniesz.

Czy też polecacie wyjazd na wizie turystycznej i załatwieniu zmiany statusu na miejscu, poprzez zapisanie się na jakieś kursy itp?

Musisz utrzymac status do zmiany na studencki, mozesz nie dostac na wjezdzie wystarczajaco duzo czasu. Aplikacja na uczelnie musi byc zrobiona duzo wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia pewnie napisze cos wiecej - ale po pierwsze studia nie maja nic wspolnego z emigracja - wizy studenckie sa z natury tymczasowe. Studia na porzadnej uczelni kosztuja $200k i wiecej.

Pierwsze pytanie - po jaka cholere chcesz wydac kosmiczne kwoty na studia w US zamiast uczyc sie w PL za darmo ?

Sie wszyscy naogladaja amerykanskich dziwnych komedii, a potem sie chce studiowac w ameryce i zyc jak w filmie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...