Skocz do zawartości

Prośba O Pomoc


Tomasz.P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam.

Szanowni Państwo chciał bym prosić Państwa o Pomoc i Poradę dotyczącą Loterii Wizowej.

A więc zacznę może od początku.

W tym roku zostaliśmy wylosowani w Loterii o Zielona Kartę.

Przed nami badania lekarskie oraz rozmowa z Konsulem,i tu właśnie zaczyna się mój problem mianowicie.

Moje stanowisko wobec w/w tematu jest takie iż na badania lekarskie oraz rozmowę z konsulem chcę podchodzić razem z naszą 7-letnią córką,w razie Powodzenia cała nasza trójka uzyskała by pobyt.

Stanowisko żony i szwagra który jej doradza jest natomiast takie abyśmy my sami żona i ja podchodzili do badań i do rozmowy z Konsulem ponieważ ich zdaniem jeżeli my otrzymamy zielone karty to potem nie będzie problemu załatwienie tego dla dziecka.

Moim zdaniem jest to bardzo zły pomysł ponieważ potem mogą pojawić się spore problemy aby dziecko uzyskało zieloną kartę i np dojechało do nas,zamiar jest taki iż na początek ja z żoną bym poleciał a po jakimś czasie dziecko by doleciało.

Oprócz tego mam jeszcze takie pytanie drugi wariant,stajemy całą trójką na badania i do konsula i teraz tak.

Czy dziecko koniecznie musi z nami lecieć aby nie stracić tzw Papierów czy możemy lecieć tylko obydwoje.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ sam już się gubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wypełniałeś wniosek po wylosowaniu, to podałeś wszystkie osoby do emigracji, czyli siebie, żonę i córkę?

Jeśli tak, to dziecko emigruje z Wami.

Czyli z Wami musi podejść na rozmowę.

Choć chyba czytałam, że dzieci można nie zabierać, ale nie wiem, na ile to pewna informacja.

W każdym razie jeśli emigrujecie we troje, to wszyscy macie jednakowy czas na przekroczenie granicy USA, bo potem wizy tracą ważność.

Potem możecie wrócić na jakiś czas, pozamykać tu sprawy, itp. ale na pierwszy wyjazd macie określony czas.

Poczytaj forum, wiele jest opisów jak to wygląda, co robić i jak to wszystko organizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie przepuśćmy,dostaliśmy już prawo wjazdu do Usa jak długo potrwa załatwienie tam dokumentów i jak się ma sprawa z białym paszportem np dla dziecka.

Chodzi mi o to mianowicie aby dziecko nie straciło pobytu a jednocześnie mogło dokończyć jeszcze jedną klasę szkoły podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie sprobuj przelozyc rozmowe na luty. Wizy wtedy na 99,9% beda jeszcze dostepne a wjechac bedziecie mogli na spokojnie w wakacje.

PS

Zgadzam sie z przedmowcami ze odpuszczenie teraz wizy dla dziecka to najglupsze wyjscie. Potem bedziesz latal z papierami po amerykanskich urzedach, zalatwial, stresowal sie - bezsens totalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam.

Szanowni Państwo chciał bym prosić Państwa o Pomoc i Poradę dotyczącą Loterii Wizowej.

A więc zacznę może od początku.

W tym roku zostaliśmy wylosowani w Loterii o Zielona Kartę.

Przed nami badania lekarskie oraz rozmowa z Konsulem,i tu właśnie zaczyna się mój problem mianowicie.

Moje stanowisko wobec w/w tematu jest takie iż na badania lekarskie oraz rozmowę z konsulem chcę podchodzić razem z naszą 7-letnią córką,w razie Powodzenia cała nasza trójka uzyskała by pobyt.

Stanowisko żony i szwagra który jej doradza jest natomiast takie abyśmy my sami żona i ja podchodzili do badań i do rozmowy z Konsulem ponieważ ich zdaniem jeżeli my otrzymamy zielone karty to potem nie będzie problemu załatwienie tego dla dziecka.

Moim zdaniem jest to bardzo zły pomysł ponieważ potem mogą pojawić się spore problemy aby dziecko uzyskało zieloną kartę i np dojechało do nas,zamiar jest taki iż na początek ja z żoną bym poleciał a po jakimś czasie dziecko by doleciało.

Oprócz tego mam jeszcze takie pytanie drugi wariant,stajemy całą trójką na badania i do konsula i teraz tak.

Czy dziecko koniecznie musi z nami lecieć aby nie stracić tzw Papierów czy możemy lecieć tylko obydwoje.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ sam już się gubię.

Idziecie na badania i rozmowę we troje, wjeżdżacie do USA we troje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły szwagra są delikatnie mówiąc - chybione!

Ze szkołą dziecka wszystko rozbija się o to na kiedy macie wyznaczony termin rozmowy.

Jak masz wątpliwości to zadzwoń do ambasady czy dziecko musi być z Wami na rozmowie,

ale chyba nie bo w tym wieku nie pobierają odcisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...