Jump to content

Pierwszy wyjazd do USA


kret20

Recommended Posts

Tak więc zacząłem trochę poważniej interesować się opcją wyjazdu do Stanów, poczytałem trochę forum i mam w związku z tym kilka pytań. Wiem, że nie ma takiej opcji aby wylecieć do Stanów i tam szukać pracy jak to na przykład może mieć miejsce na terenie Europy. Toteż zastanawiam się jakie wyjście w moim przypadku jest najlepsze. W sumie myślę o dwóch - W&T i albo opcja z wizą typu H. Co do W&T - jestem na pierwszy roku, nie wiem jak to moje studiowanie będzie wyglądało, ale nie ukrywam, że jeśli dzięki posiadaniu statusu studenta miałbym skorzystać z W&T wtedy jest to opcja do zastanowienia. Drugie rozwiązanie czyli wiza pracownicza - wiadomo, wyższego wykształcenia póki co brak. Jednak jest ponad dwuletnie doświadczenie w branży hazardowej jako krupier i to właśnie tam szukałbym szansy. Nasłuchałem się, że kasyna w Stanach (czy to LV, czy AC czy jakiekolwiek inne kasyno) są naprawdę pozytywnie nastawione do krupierów z Europy. Wiem, że żeby w ogóle pracować przy grach tego typu w USA trzeba miec ukończone 21 lat, akurat czeka mnie to za kilka miesięcy, ale samego wyjazdu nie przewiduję prędzej niż za rok tak więc tego problemu w sumie już nie będzie.

Jak się zabrać za W&T to wiem, wystarczy poszukać jakiegoś biura zajmującego się wyjazdami i tam już dalej kombinować wg ich wytycznych. Ale nie ukrywam, jest to mój plan B. Planem A jest jednak wciąż wyjazd na wizie pracowniczej. Ale w tym przypadku sprawy już nieco się komplikują, bo poza doświadczeniem w branży w której chciałbym pracować nie ma innego punktu zahaczenia. I z tego co mi wiadomo uzyskanie takiej wizy jest możliwe tylko wtedy gdy mamy już pracą na terenie Stanów załatwioną. Tutaj pojawia się następne pytanie - jest to zrozumiałe, że nie chcą dawać ludziom wiz w ciemno, ok niech będzie, ale w takim razie jak będąc w Polsce mogę starać o prace w jakimkolwiek kasynie, dajmy na to w LV. W sumie nie mam na myśli tylko i wyłącznie kasyn, ale praktycznie każde inne miejsce pracy - jakby nie patrząc ciężko jest dostać pracę za granicą, załatawiając ja sobie na odległość, nie będąc niczego pewnym, dogadując wszystkie szczegóły praktycznie w ciemno.

Jakieś porady z waszej strony jak się za to zabrać?

Link to comment
Share on other sites

Pisać i liczyć, że firma się zgodzi i wyjdzie z inicjatywą tego, aby dostał wizę?

Poczytałem troszkę bardziej forum i wychodzi na to, że w sumie ciężko o takie coś. Co prawda zawód który chciałbym tam wykonywać jest niszowy i pewnie nie ma zbyt wiele osób wykonujących go czy mających jakiekolwiek doświadczenie w tym temacie. Upatrywać w tym jakiejś szansy? O czym w sumie pisać w takim mailu?

Link to comment
Share on other sites

No wiadomo, patrząc pod tym kątem to pewnie ludzi do pracy mają, w sumie to nawet nie wiem,

w każdym razie zastanawiam się czy w ogóle jest szansa starać o wizę i robić coś w tym kierunku nie tylko dla samego faktu robienia czegoś, ale z szansą na pozytywne zakończenie.

Link to comment
Share on other sites

napisze tak szybciej ktoś Cię zatrudni przez work Travel niż inna wizę.

do tego musisz być doświadczony i dobrze się sprzedać a więc Google szukaj czytaj anglojęzyczne strony jak np pisac CV itd

bo czekając i pisząc nic nie będzie z tego.

Link to comment
Share on other sites

Na W&T nie ma możliwości pracy w takim charakterze (ani w kilku innych zawodach, ale te mniej mnie interesują), o tej opcji myślałem raczej w charakterze takim aby polecieć tam, trochę popracować i ogarnąć temat i może wtedy łatwiej będzie starać się o wizę na pracę tymczasową.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...