Skocz do zawartości

Donald Trump a polityka imigracyjna. (Szczegolowy plan)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 11/10/2016 o 21:49, Dragony napisał:

To przykre :( Widzisz, nie każdy jest takim jak Ty super specem i nie każdy ma zawód który pozwala na emigrację zawodową. Dlaczego odbierać ludziom jedyna możliwość emigracji, jaką jest DV? 

Oczywiście proces ten powinien być nieco zmodyfikowany - np wprowadzona drobna opłata za wysłanie zgłoszenia (niech by to było nawet 50$ ) co wyeliminuje wszystkich niezdecydowanych. Poza tym konieczność udowodnienia, że samemu będzie się utrzymywało w USA (nie oszczędności, bo te topnieją szybko, nie rodzina, ale konkretny, przekonujący plan na zdobycie zatrudnienia lub tez jego zdobycie) Plus np weryfikacja po pół albo po roku - czy dana osoba/rodzina zaaklimatyzowała się w USA, czy ma dochody, czy płaci podatki, czy i jak funkcjonuje w społeczeństwie, a w przypadku braku zatrudnienia, korzystania z pomocy socjalnej czy czegoś takiego - brak przedłużenia wylosowanej zielonej karty. 

Ja oczywiście z wiadomych względów nie chciałabym likwidacji loterii - mój zawód na pewno nie kwalifikuje mnie do emigracji (F/A na całym świecie jest sporo ;) ) wiek juz też raczej nie na przekwalifikowanie się. A na emigrację byłabym zdecydowana jak mało kto i wiem że bym sobie poradziła i nikomu ciężarem bym nie była... 

 

Calkowicie sie zgadzam z powyższą wypowiedzią. Nie każdy ma super kwalifikacje i może się starać o wizę pracowniczą.

Według mnie również program powinien zostać zmodyfikowany a nie zlikwidowany.

 

 

 

Dnia 11/10/2016 o 23:45, kzielu napisał:

Juz o tym dyskutowalismy wiele razy - bo DV nie ma zadnego sensu. US jest "diverse enough", a losowe przyznawanie GC nie lezy w niczyim interesie (poza wylosowanymi). DV powinno byc zlikwidowane dawno temu i w najlepszym wypadku zastapione imigracja oparta na umiejetnosciach/wyksztalceniu. Chyba nikt co do tego nie ma watpliwosci...

 

Skoro program DV funkcjonuje on kilkunastu lat to widocznie ma jakiś sens. W przeciwnym wypadku zostałby zlikwidowany już dawno temu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, gosc333 napisał:

 

Calkowicie sie zgadzam z powyższą wypowiedzią. Nie każdy ma super kwalifikacje i może się starać o wizę pracowniczą.

 

To nie jest zaden argument. Zreszta sa zielone karty typu EB-3. 

Nie przesadzajcie z tymi super kwalifikacjami. Licenjat to nie sa jakies wielkie wymagania.

Nasze argumenty sie nie licza, bo wiadomo, ze zaden indyk nie bedzie za przyspieszeniem siwat dziekczynienia. 

Cytuj

Skoro program DV funkcjonuje on kilkunastu lat to widocznie ma jakiś sens. W przeciwnym wypadku zostałby zlikwidowany już dawno temu.

To Ty chyba w USA nie byles/as. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gosc333 napisał:

Skoro program DV funkcjonuje on kilkunastu lat to widocznie ma jakiś sens. W przeciwnym wypadku zostałby zlikwidowany już dawno temu.

 

To swietnie ze ma, tylko jeszcze nie widzialem takiego ktory by napisal jaki dokladnie to on sens ma :)

KaeR o indyku - spot on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...