Skocz do zawartości

Płatności i internet


kontrol

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2/21/2017 o 15:47, kontrol napisał:

mógłby coś napisać?

1. Karta do płatności. Ja bez problemu używałem wypukłej debitowej karty dolarowej (z chipem) z Alior Banku. Nic nie kosztuje (jeśli w ciągu pierwszych 6 miesięcy dokonasz przynajmniej jednej transakcji elektronicznej) i jest akceptowana w USA bez żadnych prowizji. Przed wyjazdem zasilasz ją dolarami np. przez kantor elektroniczny Aliora, część możesz wypłacić w oddziale żeby mieć gotówkę. Osobiście polecam.

2. Telefon i internet - twój będzie działał jesli obsługuje pasma telefonii używane w USA. Z tego co pamiętam to 1700 MHz jest kluczowe. Mój stary telefon, jeszcze sprzed ery smartfonów, nawet nie złapie sygnału, z kolei androidowy HTC z 2009 już tak. Ja po przyjeździe robię tak, że idę do T-Mobile i pytam się o kartę sim z abonamentem na 1 miesiąc z planem data (daje internet). W kosztach jest koszt samej karty SIM (zdaje się że coś koło $20) plus koszt abonamentu. W ub roku zapłaciłem z VATem coś ponad 60 dolarów. Pamiętaj żeby to była karta w rozmiarze obsługiwanym przez Twój telefon.

Jeśli chodzi o internet poza telefonem, to albo tak jak już było pisane, w miejscach gdzie jest on darmowy (ale pamiętaj żeby połączenie było szyfrowane, jeśli nie to potrzebowałbyś mieć zainstalowanego VPNa żeby Cię nikt nie spoofował), albo będziesz miał internet tam gdzie nocujesz. Jeśli będziesz np. załatwiał nocleg przez AirBnB to w ogłoszeniach będzie wprost napisane jak jest z dostępem do internetu. Jeszcze nie zdarzyła mi się kwatera gdzie to byłby problem. W hotelach zakładam że jest to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Znalazłem właśnie ofertę w BZWBK na kartę kredytową (World). Karta jest całkowicie darmowa, nie ma żadnych opłat. Tylko przewalutowuje najpierw z USD na Euro (kurs Mastercard), a później z Euro (po kursie dewiz BZWBK) na PLN.

Natomiast Karta Kredytowa w Alior Banku przewalutowuje od razu na USD, ale po kursie dewiz z Alior Banku. 

Czyli wychodzi prawie na to samo przy 100USD kroją cie na około 15zł, jednym zdaniem nie za bardzo opłaca się korzystać z Polskiej karty kredytowej w USA, bo nigdy nie będzie ona korzystnie przewalutowywać.

Najlepszym wyjściem jest założenie kantoru walutowego w Aliorze (jak wszyscy mi tutaj doradzali) i wyrobienie do niego karty debetowej. Tylko najbardziej martwię się o wypożyczenie auta i płatności w hotelach kartą debetową, podobno czasami działa, a czasami nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w USA korzystalem z karty kredytowej w PLN ING. Nie informowalem banku ze bede jej uzywal za Atlantykiem. Karta "darmowa" jesli roczne wydatki wynosza iles tam (b.mala suma w perspektywie calego roku). I niestety spotkalem sie w kilku miejscach, ze najzwyczajniej w swiecie nie zadzialala :( i cale szczescie mialem wtedy przy sobie cash, choc w takim miejscu jak myjnia samochodowa i to nie pomoglo ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam debetową w USD z kantoru alior banku, wiem że można tą kartą płacić oraz wybierać gotówkę w bankomacie ale obawiam się, że nie wypożyczą mi samochodu na lotnisku na ta kartę. Zapewne problemem jest depozyt, który wypożyczalnia blokuje na karcie kredytowej i nie wiem czy można to obejść płacąc gotówką depozyt za samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...