Skocz do zawartości

Jednoosobowa działalność w USA


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Ivortm napisał:

 

Ja piszę tylko czego dowiedziałem się u mnie w urzędzie. 

 

@jkb, trafiłem tutaj szukając informacji nt wizy inwestora i takiej ilości dezinformacji jeszcze nigdzie nie widziałem. Piszecie o jakichś chorendalnych kwotach po 500k dudków i w ogóle jakieś pierdoły, a jak np jeden z użytkowników ma inne zdanie to zjeżdżacie ją jak burą sukę :o 

Czy któryś z was był z tym u adwokata, specjalisty który się tym zajmuje  ?? Ja musiałem się rozliczyć z dochodu który uzyskałem na podstawie o pracę w Holandii. Bo tak zalecali. Moi znajomi tego nie zrobili , a teraz wzywani są do US na wyjaśnienia. Proponuje zadzwonić do jednego z biur rozliczeniowych, chociażby z linków podanych na tym forum i dopytać, a nie oskarżać kogoś o dezinformacje. 

 

@Kaer, tak mają na to 5 lat co uczynili po 4ech. Zgłosili się do mojego szwagra, który od 9 lat pracuje na wodach brytyjskich na platformach wiertniczych. Nie rozliczał sie. Płacił sumiennie podatki za granicą i nigdzie w Polsce tego nie zgłaszał. Teraz musi wypełnić pit36 ( jak dobrze pamiętam ) i załącznik ZAP-3, o którym mowa była wyżej, z tym że dotyczy to tylko osób nie osiągających dochodu w Polsce. Teraz planuje otworzyć restaurację w warszawie, ale nadal pracować na platformach ( czyt. za granicą ). Ma tylko meldunek w Polsce. Pojawiły się schody, gdyż w Polsce będzie musiał zgłosić jaki uzyskał dochód za granicą, a holenderskich belastingu (  odpowiednik naszego US czy amerykańskiego IRS ) dochód jaki uzyskał u nas w kraju. 

Siostra jest po ślubie z amerykaninem od 9 lat a od 8 prowadzi biznes. Jak wyżej, może użyłem złego słowa. 

 

@sly, wrzucasz link do artykułu z przed prawie dwóch lat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak by Ci pokazać ze ten trend zwiększył się wtedy nim był kiedyś i co robią ludzie by nie płacić podatku. Wtedy zrzekają się obywatelstwa a nie ze maja dwa i musza z któregoś zrezygnować. Jutro dzień pracy napisz do Ministerstwa Finansów i zobaczysz co Ci odpowiedzą. Prawo podatkowe jedno a co urzędnik to inne odpowiedzi.

a co do tego kto miał to tyle wiemy co ktoś Ci powiedział a nie znasz wszystkiego i nie mówię ze ktoś Cie okłamał lub Ty Nas lecz nie zawsze to co słyszysz jest cala prawdą i tym kto jaki błąd np maly popełnił.

tak doradcy podatkowi to wytłumaczą co i jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cee napisał:

Przyjmując amerykańskie obywatelstwo musisz wyzec się polskiego.

 

13 godzin temu, cee napisał:

Tak na marginesie to niezłym jadem odrazu plujecie emoji14.png

 

7 godzin temu, cee napisał:

Może i użyłem złego słowa. Ładniej to brzmi "NIE ZALECAJĄ".  U mnie w takich przypadkach zapala się lampka bo to oznacza jakąś furtkę, i lepiej zastosowań się do zaleceń. Oczywiście moja siostra myśli tak jak większość z was i niczego się nie zrzekła.

Od razu jadem, e tam. Po prostu bezwiednie napisałeś nieprawdę jakby to był znany fakt, i przez to wprowadzałeś pytającego w błąd. Nie dziw się reakcji forum, obywatelstwo to poważna sprawa i jest to trochę "rewelacja".

To, że Tobie zapala się jakaś lampka, to nie zmienia tego, że problemów z podwójnym obywatelstwem jednak nie ma (szczególnie w przypadku połączenia Polska + USA) i że jednak niczego nie trzeba się wyrzekać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę czego dowiedziałem się jeśli chodzi o stronę polską, bo amerykańską załatwia mi adwokat.

Pani, któraś z kolei, gdy poprosiłem o podstawę prawną takiego wykorzystywania mojego obywatelstwa polskiego do płacenia podatków  od uzyskania dochodu po za granicami kraju. stwierdziła że najlepiej jest się wymeldować z Polski i usunąć z rejestru ( tak to nazwijmy ) w Polskim Urzędzie Skarbowym. 

 

Tutaj zainteresowany ma trochę inna sytuację gdyż chce prowadzić firmę zarejestrowaną w USA i kierując nią tu, w kraju. Nie wiem do czego mu zatem Polska skoro jest obywatelstwo amerykańskie :roll: Nie napisał też w jakim stanie chciałby to robić bo podatki nie są takie same chyba jak dobrze wynalazłem z info w necie. Mnie generalnie interesuje tylko Arizona i wiem że tam jest trochę niżej niż w Polsce, aczkolwiek do rozliczenia mieszanych dochodów przed polskim US ( dochód uzyskany w kraju i po za granicami ), jest brany podatek tylko Federalny równy 10% ( o ile dobrze znalazłem, ). Także i tak 8% jest do tyłu ;) Jeśli natomiast nie będzie żadnego dochodu w kraju to wtedy wspomniany załącznik zap-3. 

Ja nie bardzo rozumiem sens takiego zabiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...