Skocz do zawartości
Adii

Telefon kupiony w USA, czy będzie działał w Polsce?

Recommended Posts

Witam, za 2 tygodnie wybieram się do Usa. Zauważyłem że telefony macie w bardzo kuszących cenach w porównaniu z Polską. Mam więc pytanie: Czy kupiony smartfon w Usa będzie działał w Polsce? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym związane? Nie mam na myśli iphone ( Zapewne będzie to jakiś LG albo Samsung) Szukałem informacji na ten temat w internetecie, ale zdania są podzielone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Godzinę temu, Adii napisał:

Witam, za 2 tygodnie wybieram się do Usa. Zauważyłem że telefony macie w bardzo kuszących cenach w porównaniu z Polską. Mam więc pytanie: Czy kupiony smartfon w Usa będzie działał w Polsce? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym związane? Nie mam na myśli iphone ( Zapewne będzie to jakiś LG albo Samsung) Szukałem informacji na ten temat w internetecie, ale zdania są podzielone.

Tak z ciekawości, ile teraz kosztują w PL? Bo tak jak sobie patrzę na samsunga nowego to cos około $800 w att. Jest to dość kusząca cena? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Godzinę temu, Adii napisał:

Jeśli chodzi o tego typu oferty, to lepiej uważaj bo możesz niezle wtopic i kupić tel z założonym na daną sieć SIMlockiem który w PL bedzie bezuzyteczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

samsung nowy to pojęcie względne i zależy o którym dokładnie mówisz. 

s7 edge 32GB na oficjalnej stronie samsunga wychodzi około trzech patyków ale na allegro, olx i innego tego typu stron ( like craigslist ) można znaleźć za ok 2000-2300 nowy z plombą na pudle. 

Dolar jest teraz dość drogi także wychodzi import do stanów bardzo ciekawie wg mnie. 

Ja miałem sytuację taką że mój sony Z w 2014 nie chciał chodzić w USA na normalnym poziomie ( 4g, LTE itp ) ale sądzę że to była kwestia niekompetentnego koleszki z t-mobile, który nie potrafił mi go skongigurować. W 2015 z3 compact po konfiguracji i przestawieniu w ustawień w telefonie śmigał jak trzeba. Wg mnie każdy telefon w dzisiejszych czasach ma możliwość działania we wszystkich częstotliwościach, oczywiście jeśli mówimy o modelach wyższych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 minut temu, cee napisał:

samsung nowy to pojęcie względne i zależy o którym dokładnie mówisz. 

s7 edge 32GB na oficjalnej stronie samsunga wychodzi około trzech patyków ale na allegro, olx i innego tego typu stron ( like craigslist ) można znaleźć za ok 2000-2300 nowy z plombą na pudle. 

Dolar jest teraz dość drogi także wychodzi import do stanów bardzo ciekawie wg mnie. 

Ja miałem sytuację taką że mój sony Z w 2014 nie chciał chodzić w USA na normalnym poziomie ( 4g, LTE itp ) ale sądzę że to była kwestia niekompetentnego koleszki z t-mobile, który nie potrafił mi go skongigurować. W 2015 z3 compact po konfiguracji i przestawieniu w ustawień w telefonie śmigał jak trzeba. Wg mnie każdy telefon w dzisiejszych czasach ma możliwość działania we wszystkich częstotliwościach, oczywiście jeśli mówimy o modelach wyższych.

I tu sie mylisz. Jeśli kupujesz w USA tel dofinansowany przez operatora, za ułamek ceny, to można śmiało założyć ze posiada od założonego na tą sieć SIMlocka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zawsze można wgrać softa ;)

oczywiście mówiłem że wg mnie co nie znaczy że na pewno. 

Moi rodzice dostali od siorki kiedyś jakiegoś s3 i działał bezproblemowo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, cee napisał:

zawsze można wgrać softa ;)

oczywiście mówiłem że wg mnie co nie znaczy że na pewno. 

Moi rodzice dostali od siorki kiedyś jakiegoś s3 i działał bezproblemowo

Wgrac softa? To już nie te czasy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba również sprawdzić czy telefon ma częstotliwości 4G/LTE pokrywające się z siecią, w której chcemy używać telefonu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, czy tak nadal jest, ale część telefonów działało na CDMA i w Europie to były jedynie przyciski do papieru.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu masz liste czestotliwosci. Wiele tel. jest produkowanych na konkretny rynek i 4G(LTE) nie bedzie dzialalo i wgranie nowego softu nic nie pomoze tak jak sugeruje cee  bo to sa ograniczenia sprzetowe, a nie programowe. Musisz sprawdzic konkretny model, ale nie wedlug nazwy handlowej, ale producenta. Tu masz link

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postanowiłem że będę starał się kupić telefon Xiaomi mi5. Jednak co do częstotliwości to nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc. Dowiedziałem się jedynie że ten telefon nawet nie za bardzo współpracuje ze wszystkimi amerykańskimi dostawcami. Napisałem do supportu Xiaomi. Może oni mi pomogą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym ci radził kupić Apple iPhone SE. W granicach $350 możesz kupić nowy, zafoliowany bez SIMlocka 16 GB, a do tego z gwarancją i pełnym servisem w PL. Dużo lepsza jakość i parametry od tego Xiaomi mi5 czy jak mu tam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Xiaomi Mi 5 to bardzo dobry telefon, sam na niego chciałem zapolować. Niestety w USA nie działa w nim 4G/LTE (na 100% niekompatybilny z amerykańskim T-Mobile, pamiętam jak sprawdzałem), wiięc dla mnie odpadł.

Ale w Polsce powinien się sprawdzić, sprawdź tylko co używa Twój operator zanim się zdecydujesz. Trzech moich znajomych w Polsce go ma (w tym dwóch nie-laików) i wszyscy chwalą. Upewnij się też czy na pewno opłaca się kupować przez USA i jak z gwarancją. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, RobertNYc napisał:

Ja bym ci radził kupić Apple iPhone SE. W granicach $350 możesz kupić nowy, zafoliowany bez SIMlocka 16 GB, a do tego z gwarancją i pełnym servisem w PL. Dużo lepsza jakość i parametry od tego Xiaomi mi5 czy jak mu tam.

Nie jestem zwolennikiem marki Apple oraz samego iOS.

Godzinę temu, Ivortm napisał:

Xiaomi Mi 5 to bardzo dobry telefon, sam na niego chciałem zapolować. Niestety w USA nie działa w nim 4G/LTE (na 100% niekompatybilny z amerykańskim T-Mobile, pamiętam jak sprawdzałem), wiięc dla mnie odpadł.

Ale w Polsce powinien się sprawdzić, sprawdź tylko co używa Twój operator zanim się zdecydujesz. Trzech moich znajomych w Polsce go ma (w tym dwóch nie-laików) i wszyscy chwalą. Upewnij się też czy na pewno opłaca się kupować przez USA i jak z gwarancją. ;)

Też własnie wiem że to dobry telefon, ale myślałem że kosztuje on w granicach 700$. Dopiero mój znajomy uświadomił mnie że ten telefon jest dużo tańszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moij stary, dwuletni, dzialajacy Samsung 3 zawiozlem do Polski zeby dac jakiemus dziecku ktorego nie stac na zakup. Okazalo sie ze nie bedzie dzialac, jedynie mozna na nim korzystac z internetu. Dzwonic, tekstowac - nie. Przerozni fachowcy probowali i stwierdzili zgodnie ze nie bedzie dzialac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, andyopole napisał:

Moij stary, dwuletni, dzialajacy Samsung 3 zawiozlem do Polski zeby dac jakiemus dziecku ktorego nie stac na zakup. Okazalo sie ze nie bedzie dzialac, jedynie mozna na nim korzystac z internetu. Dzwonic, tekstowac - nie. Przerozni fachowcy probowali i stwierdzili zgodnie ze nie bedzie dzialac.

Bo kupiłeś tel z SIMlockem na jakaś amerykańską sieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od kilku już lat większość dużych sieci nie zakłada SIMlockow! Zresztą takie zabezpieczenie usunie każdy gimbus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz