Skocz do zawartości

Jaki fundusz na 14 dni w $?


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamieszczam kolejny wątek o podróży do USA a raczej z zapytaniem.

Otóż wybieram się na 14 dni trip po stronie Kalifornijskiej. Mam zamiar zwiedzić Los Angeles,San Francisco,Yosemite,Death Valley,Las Vegas.

 Oczywiście jak najtańszym kosztem. Pytanie ile muszę planować $$ na wypad taki 14 dniowy z moją narzeczoną?

 

Dodam bilety już są opłacone.

Auta nie wliczamy w wyżej wymienione zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cieżko odpowiedzieć, bo nie wiem jakie macie standardy. Zakładając, że nie chcecie spać gdzieś po dormitoriach w hostelach wieloosobowych, a w hotelu lub przez airbnb, to patrzac na swoje wydatki, podsumowalbym tak:

Nocleg - 60-100 usd/noc za hotel 3*

Życie - Ja, żona + syn i nam 100 dolarów dziennie szło. Czasem mniej,czasem więcej. Więc oszczędnie to i z 60 dolarów na dzień starczy dla dwójki. Ale to bez restauracji, a stołując się  fast foodach lub samemu. Dodatkowe koszty jak annual pass wliczasz osobno.

Życzę super podróży

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Wycieczka po kaliforni dla dwoch osob:

LA -> LV -> GRand Canyon Village -> LV -> Death Valley -> Yosemite -> SF -> LA

na 21 dni, wyszlo nam po 9500zl na glowe wliczajac w to wszystko lacznie z biletami lotniczymi.

 

Annual pass do parkow kupujesz na auto przy wjezdzie do parku za 80usd.

Za paliwo na przejechanie 2000mil wydalismy nieco ponad 150usd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Samo jedzenie 3xdziennie za dwie osoby za kazdym razem zostawisz w byle jakiej knajpce okolo 25-30$ x3 juz masz okolo 100$x14 = +/- 1400 No chyba ze bedziesz tylko jadl hotdogi w Costco

Noclegi jak ci pisali najtansze to okolo za  osobe  czyli 2x  60-100$ x 14 = +/- 1500$

Juz masz okolo 3000$ a gdzie gasolina i inne duperele

Wes piec kafli i nie badz zyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/26/2017 o 10:10, katlia napisał:

Bedzie wspaniala podroz. Nie zapomnijcie wliczyc pieniadze na beznyne, i podatki. W Kaliforni to jakies dodatkowe $10%

Pamietaj, ze jedzac "na miescie" do ceny podanej w karcie musisz doliczyc 8% podatku. Jesli nie bedzie to fast food tylko normalna restauracja to datkowo napiwek 15-20%.

Jezeli chcesz zwiedzac mniejszym kosztem to najlepiej nocowac w BnB z mozliwoscia kozystania z kuchni i posilki gotowac samemu. Za jedzenie w sklepie nie placisz podatku. Jest to spora oszczednosc jesli masz ograniczony budzet.

Za paliwo najlepiej liczyc $1 za kazde przejechane 10mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, macios6 napisał:

Odnośnie annual passów 80 USD na wszystkie parki tak?

Tak, placisz przy wiezdzie do pierwszego parku 80usd na auto i z ta karta mozesz wjezdzac do kazdego parku narodowego przez rok :)

W DV nie bylo bramek i jak ktos nie mial rocznej to musial w automacie na pustyni kupowac jakies krotsze chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26/01/2017 o 14:41, macios6 napisał:

Witam zamieszczam kolejny wątek o podróży do USA a raczej z zapytaniem.

Otóż wybieram się na 14 dni trip po stronie Kalifornijskiej. Mam zamiar zwiedzić Los Angeles,San Francisco,Yosemite,Death Valley,Las Vegas.

 Oczywiście jak najtańszym kosztem. Pytanie ile muszę planować $$ na wypad taki 14 dniowy z moją narzeczoną?

 

Dodam bilety już są opłacone.

Auta nie wliczamy w wyżej wymienione zapytanie.

Z mojego doswiadczenia, 7500 zl. Na osobe. Jesli cos zostanie to ok, ale na 7500 bym sie przygotowal. To takie minimum dla niewymagajacego turysty.

Bo jak juz na miejscu zacznie sie dodawac drobne wydatki to sie okazuje, ze America "ain't that cheap"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...