Skocz do zawartości

Szanse na otrzymanie wizy turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Graty, ja akurat jak starałem się o wizę turystyczną to byłem świadkiem sytuacji gdzie w ambasadzie do okienka przyjmował urzędnik i ludzi odsyłał po jakiś 30-40 sekundach, tylko że u nikogo nie widziałem aby odchodząć otrzymywali kartę z informacjami. Jak padło na mnie, to akurat mnie trochę popytał i rozmowa trwała z 5 min. Wizę otrzymałem wtedy na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeszcze pytania dot. rozmowy z urzędnikiem imigracyjnym. Tak się zastanawiam, co powinienem mieć przy nim i jakie pytania mi może zadać. Na pewno będę miał zgodę potwierdzoną notarialnie przez rodziców na wyjazd, bilet powrotny. Co z pieniędzmi? Jak zapyta z czego się utrzymuję, to wiadomo mówię, że za pieniądze rodziców (we wniosku wpisałem ojca, bo tylko jedną osobę można wpisać), ale co jak będzie kazał pokazać te pieniądze? Mam mieć przy sobie jakąś sumę dolarów? W USA planuję być od końca czerwca do połowy sierpnia, boję się, że dosyć długi pobyt może wzbudzić podejrzenia. Czy powinienem mieć jakiś list, w którym brat zaprasza mnie i podany jest jego nr telefonu, adres itd.? Jeden stres minął, drugi mnie czeka... :P Mimo, że to dopiero za 3 miesiące, ale już teraz zaczynam się zastanawiać :) Ale tak myślę, że to mój pierwszy wjazd, to chyba secondary inspection nie powinienem dostać, nie mówiąc o czymś gorszym.. Jak myślicie? Może to będzie tylko formalność, bez pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...