Jump to content

Wprowadzenie wiz do UE dla obywateli USA


jkb

Recommended Posts

38 minut temu, katlia napisał:

Ciekawe -- ale watpie ze prezydent trumpek sie specjalnie tym przejmie -- on popiera manewry "broniace granice"

Myślę, ze nie będzie miał się czym przejmowac, bo to się po prostu nie stanie. "(...) if a third country does not lift its visa requirements within 24 months of being notified of non-reciprocity, the EU Commission must adopt a delegated act - to which both Parliament and the Council may object - (...)

Nawet biorąc pod uwagę nienajlepszą prasę jaką ma Trump w części stolic europejskich, szanse na wprowadzenie wiz dla Amerykanów odwiedzających UE są bliskie zeru.

Jeśli zaś juz UE zdecydowałaby się na tą opcję nuklearną, to wtedy USA z pewnością zdegradowałyby VWP do poziomu z którego nawet Rumuni zatęskliliby za wizytami w konsulacie.

Link to comment
Share on other sites

Juz widze naglowki gazet: Amerykanie protestuja! Nie chca wiz! Co oni teraz biedni zrobia??

Watpie. :P

Ten artykul brzmi jakby to byla wiza US, ze te kraje (w tym Polska) nie maja jeszcze ruchu bezwizowego. A to przeciez wynika z procentu odmow czy czegos tam?

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, kzielu napisał:

Btw - amerykanow obowiazuja wizy do Brazylii (na podstawie wlasnie reciprocity) do ktorej to latamy stosunkowo czesto, nikt z tego powodu miedzynarodowego konfliktu nie wywoluje...

To prawda. Ale tu sprawa polega na tym, ze kraje Europy Zachodniej wiz nie potrzebuja, i nie zrezygnuja z tego przywileju z powodu Polski, Rumunii czy Bulgarii.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...