Skocz do zawartości

Emigracja Programisty do USA


Efes

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, BartekWSH napisał:

Mój znajomy  po szkole średniej zatrudnił się w IBM w KRK, był dobry więc przeszedł rozmowę kwalifikacyjną która trwała 3 dni. Na początku oprócz Krakowa proponowali mu wyjazd do USA na wizie pracowniczej lub Irlandia, zdecydował że Kraków. Zarobki na start 8 tyś zł netto

Nie rob mu nadziei, nie neguje tego ze IBM Polska zatrudnia maturzystow za 8k netto (to gdzies 12 tys brutto miesiecznie? Juz nie pamietam),  ale do stanow od razu to na pewno go przeniesc nie mogli bo na L1 jest formalny wymog ze musi przynajmniej rok pracowac w firmie ktora go wysyla. I nawet po tym roku chcialbym zobaczyc mine urzednika konsularnego ktory ma zadecydowac czy mu wydac wize - i to zakladam ze to by byla blanket L1, wiec bez potrzeby zatwierdzania przez urzad imigracyjny w stanach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przekazuje info takie jak powiedział, nie wiem na jakiej zasadzie chcieli dać mu tą wizę, nie znam się na przepisach ale zaproponowali mu wyjazd do USA albo Irlandia, nie zgodził się wolał Kraków. Najlepiej będzie jak sam pójdzie na rozmowę i napisze relację tutaj oraz na jakich zasadach wysyłają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, motorolnik napisał:

Najprawdopodobniej była to wiza L1 a nie H1B.

L1

Wymagania

Osoba ubiegająca się o wizę L1 musi odbyć interview w konsulacie lub w ambasadzie;
Musi wykazać, że jest pracownikiem firmy lub oddziału poza USA przez co najmniej jeden rok w okresie ostatnich 3 lat na stanowisku kierowniczym, w ścisłym zarządzie, lub jako pracownik na stanowisku wymagającym specjalistycznego wykształcenia albo doświadczenia.

Wydaje mi się, że na tym bazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...