Skocz do zawartości

Trudna sprawa


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, nadszedł moment kiedy muszę wszystko dokładnie przemyśleć i zobaczyć co będzie dla nas obu najkorzystniejsze.
Naprawdę bardzo wszystkim dziękuję za udzielanie się w temacie :) Dam znać czy mnie wpuścili. Może polecę jeszcze w maju, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, Kriejtor napisał:

Pierwszą część wiedziałem, jednak druga mnie zaskakuje. Wiem o tym wszystkim mniej niż myślałem. Gdyby zniósł turystyczne to Aneta i tak by nie mogła jechać turystycznie? Musiałaby starać się tak samo jak wcześniej?

Yep. https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1097/~/previously-denied-a-visa-or-immigration-benefit

3 godziny temu, Kriejtor napisał:

 

Poza tym po "zniesieniu wiz" nadal trzeba będzie mieć wizy? W takim razie chyba tak naprawdę niewiele osób wie na czym to polega :D

Jak najbardziej. "Zniesienie" wiz odnosi sie tylko i wylacznie do wyjazdow turystycznych. W ruchu bezwizowym zamiast pojscia do amabasady, zostaje sie "przesluchanym" juz na granicy USA. I wtedy oczywiscie mozna tez zostac cofnietym do domu. Bez wiz mozna przebywac w USA tylko 90 dni, przy wizach turystycznych polacy nadal moga zwiedzac USA przez 6 miesiecy.

Wyjazdy na stale, do pracy, do szkoly - wszystkie te wizy i zielone karty sa dalej obecne w ruchu bezwizowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda jest ze fakt posiadania wizy przez Polaków oznacza mniej "maglowania" na lotnisku w USA. Procedura wjazdu do USA jest taka sama dla każdego wg jego kategori wizowej/rodzaju pobytu. Różnica polega na:

Polska, wiza = 160usd + max pobyt w USA na 6 miesięcy z prawem do przedłużenia na miejscu w usa. Wiza/promesa ważna do 10 lat - zależy na ile wyda konsul

ESTA, wiza a raczej opłata = 14usd + max pobyt w USA do 3 miesięcy, bez prawa do przedłużenia pobytu. Opłata ważna 2 lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co się dzieje czasami na granicy w Kanadzie. Polacy od marca 2008 latają bez wklejek i są maglowania na granicy.

 

tak musisz pomyśleć bo nie da się zjeść ciasteczka i nadal go mieć. Czasami trzeba podjąć decyzję,może być tak ze za rok czy za np 6-7 podejściem wiza będzie. Bo i tak bywa. Ważne ze nie ma się zakazu wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zieloną kartę ciągle mam. Z Anetą jesteśmy małżeństwem, latam pomiędzy stanami, a Polską częściej (żadnych problemów na przejściu granicznym). Planuję przenieść biznes do USA i złożyliśmy papiery o zieloną kartę dla Anety.

Kiedyś obiecałem, że dam znać więc daję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...