Skocz do zawartości

Trudna sprawa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Myślę, że Twoja narzeczona nie ma najmniejszych szans na wizę w najbliższym czasie, na dodatek dziewczyna w ambasadzie Ciebie wtopiła, bo przecież powiedziała, że z Tobą mieszka, a Ty powinieneś mieszkać w USA... czy ona podawała w ambasadzie Twoje jakies dane? Jeżeli tak, to myślę, że przy kolejnym locie do Stanów odbiorą Ci GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę mam prawie 4 lata, jestem tam co 9-11 miesięcy. Póki co żadnych problemów nie miałem, raz tylko na przejściu polecono mi żebym podróżował co 6 mies jeśli chcę być pewien że nie utracę GC. Jestem zameldowany w NY, opłacane były podatki, mam wykupione ubezpieczenie. Teraz lecę w czerwcu, muszę obgadać sprawę sprzedaży domu dziadków. Oczywiście o ile mnie wpuszczą jeszcze. Żebym mógł się starać o obywatelstwo musiałbym tam się teraz osiedlić i pozostać przez minimum dwa i pół roku. Myślę że to dość spore wyzwanie dla związku xD Poza tym chodzi nam głównie o turystykę. Mam mieszkanie i firmę tutaj więc aż tak mnie nie ciągnie do stałego pobytu w USA.
Jeżeli mi GC nie zabiorą to myślałem czy nie zaproponować Anecie Au Pair. Wyczytałem, że można załapać się na 3 mies tylko. Mógłbym spędzić z nią tam np 2 tyg z tego czasu. Ma ktoś w tym jakieś doświadczenie? Czy też nie ma sensu próbować skoro miała odrzuconą B-2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kriejtor napisał:

Kartę mam prawie 4 lata, jestem tam co 9-11 miesięcy. Póki co żadnych problemów nie miałem, raz tylko na przejściu polecono mi żebym podróżował co 6 mies jeśli chcę być pewien że nie utracę GC. 

 

Kto konkretnie co to powiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kriejtor napisał:

Jeżeli mi GC nie zabiorą to myślałem czy nie zaproponować Anecie Au Pair. Wyczytałem, że można załapać się na 3 mies tylko. Mógłbym spędzić z nią tam np 2 tyg z tego czasu. Ma ktoś w tym jakieś doświadczenie? Czy też nie ma sensu próbować skoro miała odrzuconą B-2?

 

Kombinujesz jak koń pod górkę. Na Au Pair się pracuje, a nie zwiedza i randkuje. Pomijam fakt że po odmowie turystycznej staranie się o Au Pair będzie b. podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roelka napisał:

Jesli od 4 lat latasz tam tylko co 9 - 11 miesiecy na krotkie okresy czasu to szczerze, bedziesz mial szczescie jesli cie wpuszcza. :/

 

Wpuścić to go wpuszczą. Razem z datą na spotkanie w sądzie imigracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...