Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Ja robiam wczoraj badania w Warszawie, koszt to 190zl za osobe - w tym rtg, krew i mocz (czyli calosc). 

Strasznie cos drogo w tym krk :o chyba, ze w tej cenie juz uwzgledniono badanie lekarskie? W Wawie za badanie 300zl/os, wiec w sumie razem za calosc wychodzi 490...

Tylko, ze 300 zł to koszt samej wizyty i badania ogólnego wraz z wywiadem tak to nazwę. Dodatkowo płatne są szczepienia. Ja miałem z żona po 2 i syn jedna(tylko na grypę) i koszt u samego dr na wilanowie wyniósł 1800 na 3 osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 hours ago, newborn said:

Oki, czyli sprawa jasna :) jadę do wawy podpowiedz mi jeszcze o której trzeba tam być bo widziałem ze laboratorium do 18:00 ale krew to pewnie wcześniej trzeba odać ?

W Wawie to jest tak, że da się załatwić wszystko jednego dnia - na Warynskiego można być juz o 7am, od razu robią rtg, potem pobranie krwi i moczu i tyle. Zajmuje to max 20min. Wyniki krwi i rtg można po 3h od badań, także na 11:00 byliśmy umówieni do lekarza i spokojnie sie wyrobiliśmy.  Tu możesz sprawdzić dokładne godziny urzędowania przychodni:

https://www.rentgen.pl/kontakt.html

 

Wyniki badania moczu są dostępne pare dni pózniej, ale nie trzeba ich odbierać, bo lekarz ma ich podglad online. 

Można tez zrobić badania w innym dniu niż wizyta tylko wtedy trzeba pamietać by zabrać na nie paszport i zdjęcie wizowe (ja zapomniałam :/)

Co do cen szczepień w Warszawie:

- MMR 100zl

- grypa 40zl

Ja akurat MMR odmówiłam, ale mąż dostał. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MeganMarkle napisał:

W Wawie to jest tak, że da się załatwić wszystko jednego dnia - na Warynskiego można być juz o 7am, od razu robią rtg, potem pobranie krwi i moczu i tyle. Zajmuje to max 20min. Wyniki krwi i rtg można po 3h od badań, także na 11:00 byliśmy umówieni do lekarza i spokojnie sie wyrobiliśmy.  Tu możesz sprawdzić dokładne godziny urzędowania przychodni:

https://www.rentgen.pl/kontakt.html

 

Wyniki badania moczu są dostępne pare dni pózniej, ale nie trzeba ich odbierać, bo lekarz ma ich podglad online. 

Można tez zrobić badania w innym dniu niż wizyta tylko wtedy trzeba pamietać by zabrać na nie paszport i zdjęcie wizowe (ja zapomniałam :/)

Co do cen szczepień w Warszawie:

- MMR 100zl

- grypa 40zl

Ja akurat MMR odmówiłam, ale mąż dostał. 

 

 

Czyli nie dostajesz dokumentów od lekarza? Tylko lekarz przesyła je sam do ambasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MeganMarkle napisał:

W Wawie to jest tak, że da się załatwić wszystko jednego dnia - na Warynskiego można być juz o 7am, od razu robią rtg, potem pobranie krwi i moczu i tyle. Zajmuje to max 20min. Wyniki krwi i rtg można po 3h od badań, także na 11:00 byliśmy umówieni do lekarza i spokojnie sie wyrobiliśmy.  Tu możesz sprawdzić dokładne godziny urzędowania przychodni:

https://www.rentgen.pl/kontakt.html

 

Wyniki badania moczu są dostępne pare dni pózniej, ale nie trzeba ich odbierać, bo lekarz ma ich podglad online. 

Można tez zrobić badania w innym dniu niż wizyta tylko wtedy trzeba pamietać by zabrać na nie paszport i zdjęcie wizowe (ja zapomniałam :/)

Co do cen szczepień w Warszawie:

- MMR 100zl

- grypa 40zl

Ja akurat MMR odmówiłam, ale mąż dostał. 

 

 

Na jakiej podstawie można odmówić ?

mmr - Świnka ,Odra ,Rozyczka.Świnka przechorowana,szczepionka na rozyczkę była ,czy to jest wystarczający powód do odmowy ?Chyba lepiej  (taniej)konieczne szczepionki wykonać wcześniej.Tylko że różnie lekarze wymagają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Dread said:

Czyli nie dostajesz dokumentów od lekarza? Tylko lekarz przesyła je sam do ambasady?

Dokladnie tak, lekarz co trzeba sam prześle do ambasady. Jedyne co sie od niego dostaje to kopie zaświadczenia o posiadaniu potrzebnych szczepień plus płytę z rtg - to trzeba mieć przy sobie przy pierwszym przekraczaniu granicy bo mogą o to zapytać..

22 hours ago, krokus said:

Na jakiej podstawie można odmówić ?

mmr - Świnka ,Odra ,Rozyczka.Świnka przechorowana,szczepionka na rozyczkę była ,czy to jest wystarczający powód do odmowy ?Chyba lepiej  (taniej)konieczne szczepionki wykonać wcześniej.Tylko że różnie lekarze wymagają 

Z tym szczepieniem to jest tak, że lekarz mnie zapytał czy nie jestem w ciąży i czy nie planuje w niej być przez następne 3miesiace - dlatego, że jest to groźne dla płodu. A ja sie zaczęłam wahać bo w sumie w ciąży nie jestem ale cholera wie czy przez kolejne 3m coś nie wyjdzie bo akurat jesteśmy z mężem na etapie planowania drugiego potomka i jakby sie trafił to fajnie. Lekarz powiedział wtedy, że nie ma problemu bo może wpisać w papierach "trying to get pregnant" i to jest uzasadnienie by szczepienie odroczyć. Prędzej czy pózniej ktoś będzie go ode mnie w stanach wymagać ale na razie nie musze.

I owszem, warto zrobić wczesniej szczepienia, jesli ma sie możliwość zrobienia ich taniej, bo zostaną uznane. Ja z tego powodu zaszczepiłam wczesniej dziecko na ospę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, krokus said:

Czyli mmr się nie uniknie.Na ospę mój syn zachorował  w wieku lat 13 ,przeszedl ją tak ciezko ze polecam kazdemu rodzicowi zaszepic swoja pociechę. 

W końcu jakiś zwolennik szczepień! :) Mi lekarz na badaniu powiedział tak (otwierając książeczkę zdrowia mojej córki): "Pani się nadaje by jechać do US, szczepi Pani dziecko porządnie na wszystko jak trzeba - po amerykańsku!" Haha ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Janusz666 napisał:

Czyli radzicie już robić szczepienia jeżeli mam wysoki numer i pewnie będę w CZerwcu/Lipcu ?

 

A w ogóle to jest gdzieś info ile już zostało przyznanych Zielonych Kart w tym DV2018 ?

 

Widzę ze jesteś tak samo niecierpliwy jak ja haha :) Tez bym najchętniej juz załatwił to co mogę. Właściwie to czemu by nie załatwić tego szybciej ? Mniej spraw na głowie juz na ostatniej prostej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Janusz666 napisał:

Czyli radzicie już robić szczepienia jeżeli mam wysoki numer i pewnie będę w CZerwcu/Lipcu ?

 

A w ogóle to jest gdzieś info ile już zostało przyznanych Zielonych Kart w tym DV2018 ?

 

Szczepienie na wzw i tezec to trzy dawki szczepionki w odstępie 6 mc.Nawet nigdzie nie wyjeżdżając warto się zaszczepić  na te choroby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...