Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 hours ago, katlia said:

To fajnie że tak to w US wyglada, ja sie odnoszę do polskich realiów i tego co usłyszałam od polskich lekarzy.... ;) myśle też, że każda kobieta w ciąży woli dmuchać na zimne? Ale to tylko moja prywatna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vlade napisał:

Ale jak ma się negatywny wynik testu skórnego na gruźlicę to RTG nie jest wymagane w ogóle dla i-693.

 

Test skórny na 99% wyjdzie  pozytywny gdy było się szczepionym BCG, tzw. false positive.

5 godzin temu, MeganMarkle napisał:

To fajnie że tak to w US wyglada, ja sie odnoszę do polskich realiów i tego co usłyszałam od polskich lekarzy.

 

Dlatego też najlepiej by vanmike zapytała lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, daisy1 said:

A test IGRA? Nie można go zrobić w zamian za RTG, tak jak dzieciom? 

Nie wiem czy "leci" z nami lekarz, a nawet gdyby to niekoniecznie jego opinia bedzie wiazaca wobec lekarza wyznaczonego przez ambasade. Zamiast wdawac sie w szczegolowa dyskusje na temat szkodliwosci, badz nie, promieniowania rentgenowskiego na kobiety w ciazy, podsumujmy to co wiemy w kontekscie ubiegania sie o GC:

Po pierwsze, trzeba isc do lekarza i zobaczyc co powie. Moze stwierdzic ze RTG jest nie potrzebne, moze jest jakis waiver o ktorym nie wiemy: w tym wypadku nie ma problemu.

Alternatywa jest to ze lekarz powie ze RTG jest niezbedne. Wtedy sa 2 opcje:

1) zgodzic sie i zrobic: w tym wypadku nie ma problemu

2) nie zgodzic sie i czekac ze zrobieniem zdjecia na "po porodzie". Nastepnie isc na spotkanie w ambasadzie, uslyszec od milej Pani/Pana ze spelnia sie wszystkie warunki i jest sie rekomendowanym do otrzymania GC. Pani/Pan zaznaczy tylko ze wiza zostanie wbita po dostarczeniu kompletu niezbednych dokumentow (RTG) a w tej chwili przechodzi na Administrative Processing. Jezeli moje wiedza z biologi i  matematyki mnie nie zawodzi, to dziecko powinno sie pojawic na Swiecie przed 30 wrzesnia 2018. Czyli  porod, RTG, ambasada po raz drugi: w tym wypadku nie ma problemu, moze troche obgryzania paznokci czy wiz starczy w zaleznosci od terminu porodu.

Reasumujac: nie ma problemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...