Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.11.2017 o 19:36, MeganMarkle napisał:

Szansa jest na pewno, byli i tacy co z numerem 4XXXX dostali sie na rozmowę :). Ale na pewno wiele miesięcy czekania jeszcze przed Wami...

Dzięki za słowa otuchy :-). Jeżeli tak się zdarzy że dostaniemy zaproszenie to na pewno zdam relację z tego faktu tutaj.  I poza tym życzę powodzenia we własnej sprawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, Janusz666 napisał:

Ktoś pisze na forum Simona ze nie może odblokować aplikacji bo jego numer jest już zprocesowany 72xx czyli kolejny cut of przynajmniej 1300.

mam nadzieje, ze jest jednak wiecej bo to tempo byloby mega slabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Marek Topór said:

Mam pytanie. Jak to jest z odbiorem paszportu? Muszę wypełnić jakiś wniosek na stronie TNT, czy muszę coś wydrukować, wypisać, czy podaje miejsce odbioru dopiero w ambasadzie?

A na jakim Ty etapie jesteś, masz zaproszenie na interview ? W zaproszeniu masz podane co masz zrobić, zaloguj się na ustraveldocs.com, załóż profil, wybierz rodzaj wizy i miejsce odebrania paszportu po czym wydrukuj to potwierdzenie i juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MeganMarkle napisał:

A na jakim Ty etapie jesteś, masz zaproszenie na interview ? W zaproszeniu masz podane co masz zrobić, zaloguj się na ustraveldocs.com, załóż profil, wybierz rodzaj wizy i miejsce odebrania paszportu po czym wydrukuj to potwierdzenie i juz :)

Mam rozmowę na 21 listopada. A rodzaj wizy który mam wybrać to DV1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy pisza tu, że wyslali na losowanie loterii co roku i nigdy nie zostali wyslani i pozostała Anglia? Jest kilku legalnych opcji do wyemigrowania do USA oprocz loteri. Ci co są w Anglii, mogliby spróbować pracować dla amerykańskich firm tam lub w Irlandii i później przetransferować do USA. Ja pracuje dla dużej technicznej firmy w Dolinie Krzemowej co miała transferów z UK. Ale ci to byli zazwyczaj na średnim lub wysokim stanowisku. Oni nie byli na kontrakcie ale odrazu full-time. W tej sposób też osoby się dostali z Kanady i Australi. 

 

Z mojego doświadczenia z zycia w USA, proponuje może udać się tam jeśli ma się jakieś specjalistyczne doświadczenie, silne resume/CV i dobre wykształcenie, chociaż doświadczenie i zestaw umiejętności liczy się bardziej niż dyplom/szkoła.  Nie proponuję się tam udać aby zdobyć doświadczenie w pracy od niższych stanowisk czy studiować. Studia są drogie a wiele prac nawet te bardziej wyspecjalizowane umysłowe w biurze nie oferują training i są tak zw "dead end" jobs. Są też takie które zwabiają specjalistów z wyższych stanowisk na niższe, ale podniecają tytuł, odpowiedzialności w ogłoszeniach pracy i podczas interview, a potem po za trudnieniu zwalą ci coś co nie powinno być częścią twojej pracy, a te ważniejsze odpowiedzialności okazuję się bardziej farce niż prawdziwą częscią pracy. Uważajcie, uważajcie. Naprawdę można się to wrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Marek Topór said:

Mam rozmowę na 21 listopada. A rodzaj wizy który mam wybrać to DV1?

Ten dokładnie rodzaj który masz - jesli jesteś wylosowanym to DV1, jesli małżonkiem wylosowanego to DV2, jesli dzieckiem to DV3.... tam przecież jest opisane to dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...