Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czy są jeszcze osoby na forum, które nie wypełniały jeszcze wniosku DS-260?

Jestem w trakcie jego uzupełniania i nie wiem jak wypełnić zakładkę dot zatrudnienia. Przez ponad rok byłem zatrudniony w firmie, następnie przez kilka lat prowadziłem własną działalność, a obecnie znów pracuję na etacie. W jaki sposób wpisać tą właśnie działalność, czy jako pracodawcę i przełożonego mam wpisać samego siebie ?:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ja już jestem po badaniach i szczepieniach w Krakowie u dr Nastałka. W godzinę było po wszystkim. Miałem 3 szczepienia. Na 2 dostałem receptę do wykupienia w aptece a trzecią, na grypę mieli na miejscu. A teraz koszta: badanie - 300 zł, recepta - 302 zł, na grypę - 20 zł, i za wykonanie szczepień - 40 zł. Razem 662 złote. Trzeba pamiętać, że badanie i szczepienia są płatne gotówką. Potrzebne Wam są: paszport, 4 zdjęcia, adres w USA, wydruk ze strony dvlottery z Number case. 

Pytał czy przechodziłem operacje, czy choruje, i gdzie będę miał rozmowę; czy w Krakowie czy w Warszawie. Trochę mnie tym pytaniem zbił z tropu, ale okazało się że on przyjmuje na badania nie tylko ludzi do Zielonej karty ale i też z innych wiz. Także uważać i się nie pomylić. 

Teraz czekać do 21 listopada na rozmowę w ambasadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marek Topór napisał:

  Ja już jestem po badaniach i szczepieniach w Krakowie u dr Nastałka. W godzinę było po wszystkim. Miałem 3 szczepienia. Na 2 dostałem receptę do wykupienia w aptece a trzecią, na grypę mieli na miejscu. A teraz koszta: badanie - 300 zł, recepta - 302 zł, na grypę - 20 zł, i za wykonanie szczepień - 40 zł. Razem 662 złote. Trzeba pamiętać, że badanie i szczepienia są płatne gotówką. Potrzebne Wam są: paszport, 4 zdjęcia, adres w USA, wydruk ze strony dvlottery z Number case. 

Pytał czy przechodziłem operacje, czy choruje, i gdzie będę miał rozmowę; czy w Krakowie czy w Warszawie. Trochę mnie tym pytaniem zbił z tropu, ale okazało się że on przyjmuje na badania nie tylko ludzi do Zielonej karty ale i też z innych wiz. Także uważać i się nie pomylić. 

Teraz czekać do 21 listopada na rozmowę w ambasadzie. 

Dzieki za info i zycze powodzenia. Czy są jakies problemy z parkowaniem i "kolejkami" przy badaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają własny parking, także z parkowaniem nie ma problemów. Doktor przyjmował od 15, ja byle umówiony na 15:15. Jako takich kolejek nie było. Jeden facet był umówiony na 16, a wszedł prędzej. 

Za rogiem jest Galeria Kazimierz, także jakby ktoś był wcześniej i chciał przeczekać, to jest gdzie posiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dread napisał:

A jak z rtg/kila/rzezaczka na zyczkowskiego? Wszystko da sie załatwic rano i tez nie ma problemow z parkowaniem?

Ja robiłem test na kiłę, rzeżączkę i zdjęcie rtg w lipcu na Życzkowskiego. Miałem wtedy urlop w Polsce a potem musiałem wracać do Anglii. Dlatego tak wcześnie. Ale powiedzieli mi, że trzeba czekac 10 dni roboczych na wyniki i wtedy dopiero dr Nastałek je odbiera i można się zapisać na szczepienia. Nie da się tego zrobić w jeden dzień. Najlepiej jest się umówić na Życzkowskiego telefonicznie bo muszę zamówić te testy i zapisać na rtg. Mi się udało od razu bo akurat testy mieli i wzięli mnie na zdjęcie. Koszt około 650 zł. 

Także, najpierw zadzwonić na Życzkowskiego i się zapisać, i by zamówili testy i na rtg. Odczekać 10 dni roboczych i zadzwonić i umówić się na Masarską do dr Nastałka. I najlepiej zapytać czy są już wyniki z Życzkowskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...