Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj trochę forum, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania :)

co do numeru poczytaj choćby tutaj:

https://loteria-wizowa.pl/case-number/ z tym że im pózniej wyślesz wniosek tym pózniej go przerobią w KCC i wizy mogą rozdać w międzyczasie... dlatego nie zwlekaj. A co do narzeczonej to sie nie martw, weźmiecie slub przed rozmowa w ambasadzie i będzie dobrze. No chyba ze poznałeś ja tydzień temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
17 hours ago, bartek_p2 said:

1. Do kiedy najpóźniej można wypełniać formularz ds i umawiać się na rozmowę z konsulem i czy ten termin ma wpływ na otrzymanie zielonej karty ?

2. Jakie są szanse dostania/niedostania GC ?

3. Jak wygląda rozmowa z konsulem w ambasadzie w Warszawie (tak samo jak w przypadku wizy turystycznej) ? 

4. W loterii startowałem sam, moja narzeczona nie brała w niej udziału . Czy dla niej są jakieś szanse otrzymania GC (np. jeśli wzięlibyśmy ślub ) i jak to wtedy wygląda?

5. Do kiedy najpóźniej można umówić się na rozmowę z konsulem i czy to ma jakiś wpływ na przyznanie karty ?

1. W tym roku zmienili tryb procesowania DS-260, wiec trudno powiedziec. W latach ubieglych, styczen/luty to byl ostatni dzwonek zeby zalapac sie na rozmowe we wrzesniu.

2. To tak jakbys sie pytal ile osob w Polsce (albo gdzies indziej) z jakiegos powodu nie spelnialo kryteriow (bo nie ukonczyli szkoly sredniej, bo sprawiali wrazenie ze nie dadza rady finansowo, bo oklamali konsula i ich przylapal, bo chorowali na cos dyskwalifikujacego itd.). Nijak sie ma to do Twojej sprawy. Sam musisz stwierdzic czy spelniasz kryteria.

3. Na forum sa watki z tego roku i z lat ubieglych. Poczytaj :)

4. Jak wezmiecie slub i przekonacie konsula, ze nie wzieliscie go tylko z powodu GC, to oboje dostaniecie. 

5. Juz @Joanna30 odpowiedziala: do 30 wrzesnia. Nie ma to wplywu na decyzje.

1 hour ago, bartek_p2 said:

6. A co ma nr do szans ? Nie bardzo się orientuję w temacie. Dlatego też pytałem o termin spotkania, czy ma to jakiś wpływ na decyzję.

7. Czy po wysłaniu DS260 konsulat proponuje termin czy ja go wybieram ? 

6. Teoretycznie ma, bo jeszcze mozna sie wogole nie zalapac na rozmowe, ale patrz pkt. 2 :)

7. Konsulat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki... zastanawiam się jak moja imigracja do US i GC wpłynie na turystyczne wyjazdy do US mojej mamy i siostry? Obie mają 10letnie wizy turystyczne i w stanach były juz po kilka razy, w tym moja siostra pracowała kiedyś przez rok w US na H1B, teraz pracuje dla amerykańskiej firmy w Europie i czasami tez i służbowo sie pojawia w US... czy moja imigracja wpłynie jakoś na jej status? Czy moją mamę mogą cofnąć na granicy kiedy przyleci mnie odwiedzić? Jest na emeryturze i nie pracuje... bardzo mi zależy żeby mogła często mnie odwiedzać. Na samym początku wręcz mamy plan by poleciała razem z nami ten pierwszy raz, pomogłaby z dzieckiem podczas załatwiania rożnych spraw urzędowych na początku. Czy to kiepski pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

A tak z innej beczki... zastanawiam się jak moja imigracja do US i GC wpłynie na turystyczne wyjazdy do US mojej mamy i siostry? Obie mają 10letnie wizy turystyczne i w stanach były juz po kilka razy, w tym moja siostra pracowała kiedyś przez rok w US na H1B, teraz pracuje dla amerykańskiej firmy w Europie i czasami tez i służbowo sie pojawia w US... czy moja imigracja wpłynie jakoś na jej status? Czy moją mamę mogą cofnąć na granicy kiedy przyleci mnie odwiedzić? Jest na emeryturze i nie pracuje... bardzo mi zależy żeby mogła często mnie odwiedzać. Na samym początku wręcz mamy plan by poleciała razem z nami ten pierwszy raz, pomogłaby z dzieckiem podczas załatwiania rożnych spraw urzędowych na początku. Czy to kiepski pomysł?

Ten z dzieckiem zdecydowanie tak. Zdarzaly sie cofniecia z granicy wlasnie z tego powodu.

Mama powinna zaczekac jakis czas, potem odwiedzac, owszem, ale nie przebywac po pol roku i nie mowic, ze bedzie opiekowac sie wnukami. Bardziej bym tu poszedl na krotsze, kilkutygodniowe, ale czestsze pobyty.

Siostra nie powinna miec zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 07:38, MeganMarkle napisał:

Jest! Przyszło końcu zaproszenie do ambasady - na 4 grudnia :) 

juz sie nie mogę doczekać... 

na kiedy celować z wizyta u lekarza? Po 20 listopada będzie ok?

Gratulacje  :-) Fajny termin bo w Swieta bedziecie  juz mogli snuc konkretne plany .Moze w przyszlym roku i ja bede taka zadowolona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2017 o 16:30, Xarthisius napisał:

1. W tym roku zmienili tryb procesowania DS-260, wiec trudno powiedziec. W latach ubieglych, styczen/luty to byl ostatni dzwonek zeby zalapac sie na rozmowe we wrzesniu.

2. To tak jakbys sie pytal ile osob w Polsce (albo gdzies indziej) z jakiegos powodu nie spelnialo kryteriow (bo nie ukonczyli szkoly sredniej, bo sprawiali wrazenie ze nie dadza rady finansowo, bo oklamali konsula i ich przylapal, bo chorowali na cos dyskwalifikujacego itd.). Nijak sie ma to do Twojej sprawy. Sam musisz stwierdzic czy spelniasz kryteria.

3. Na forum sa watki z tego roku i z lat ubieglych. Poczytaj :)

4. Jak wezmiecie slub i przekonacie konsula, ze nie wzieliscie go tylko z powodu GC, to oboje dostaniecie. 

5. Juz @Joanna30 odpowiedziala: do 30 wrzesnia. Nie ma to wplywu na decyzje.

6. Teoretycznie ma, bo jeszcze mozna sie wogole nie zalapac na rozmowe, ale patrz pkt. 2 :)

7. Konsulat

 

1. Jaki jest średni czas oczekiwania na rozmowę w konsulacie?

Czy dobrze rozumiem, że wnioski złożone w styczniu ubiegłego roky, były rozpatrywane za ok 9 miesięcy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak działa, sam czas procesowania wniosku cieżko przewidzieć plus nachodzi na to dostępność terminów w ambasadzie i dostępność wiz.... Plus w tym roku sie pozmieniało trochę, numery idą powoli. Zamiast kombinować kiedy tu złożyć ten wniosek żeby sie jeszcze załapać - złóż go od razu. Co Cię powstrzymuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...