Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, bartek_p2 said:

 

@MeganMarkle byłem w stanach już 3 razy na wizie turystycznej (ostatnio nawet tydzień temu) i wiem jak tam życie wygląda. Wiadomo też, że im młodziej się tam pojedzie tym lepiej, chociaż tu masz racje 3 z przodu to jeszcze nie tragedia :P  Twoje podeśjcie pasuje do klimatu jaki panuje w Usa, tam każdy jest wyluzowny i z dystansem podchodzi do życia :D Pozdrawiam

 

 

A ja Ci powiem, że byłam tam znacznie więcej razy niż 3, trochę turystycznie a raz nawet na J-1 i tez swoje widziałam, ale nie uważam się za eksperta w dziedzinie jak tam życie wygląda :P Natomiast to ostatnie zdanie traktuje jako komplement, dystans i pozytywne podejście do zmian to jest wg mnie motor sukcesu i to tez mnie tam bardzo ciągnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Słuchajcie, jak to jest z dokumentami na rozmowę - czy można mieć elektroniczne wydruki? Kompletujemy z mężem dokumenty i okazuje się, że mając zaufany profil można złożyć wniosek online do USC i dostac od nich odpisy zupełne aktów urodzenia droga elektroniczna z zaufanym podpisem. Czy ktoś korzystał z tej opcji? Jakoś tak mam obawy, że konsul nie potraktuje takiego wydrukowanego przeze mnie w domu świstka poważnie.... czy ktoś z tego korzystał? To samo nota bene z zaświadczeniem o niekaralności, krk również elektronicznie wystawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałbym Was się dopytać odnośnie tematu odbioru GC na terenie USA. Podaliśmy adres znajomych pod który będą wysłane GC i SSN, ale nie wiem czy będą oni mogli je odebrać. Czy przesyłka będzie wrzucona do skrzynki czy poczta musi doręczyć osobiście. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eric777 napisał:

Witajcie. Chciałbym Was się dopytać odnośnie tematu odbioru GC na terenie USA. Podaliśmy adres znajomych pod który będą wysłane GC i SSN, ale nie wiem czy będą oni mogli je odebrać. Czy przesyłka będzie wrzucona do skrzynki czy poczta musi doręczyć osobiście. Pozdrawiam :)

No problems. Listonosz wrzuci przesyłkę do skrzynki. Tu niemal nie stosuje się doręczenia za podpisem. Wszystko idzie zwykłą pocztą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andyopole napisał:

No problems. Listonosz wrzuci przesyłkę do skrzynki. Tu niemal nie stosuje się doręczenia za podpisem. Wszystko idzie zwykłą pocztą. 

To fajnie. A musi być nasze nazwisko na skrzynce czy gdzieś podaje się nazwisko znajomych przy rozmowie w konsulacie i wtedy na przesyłce widnieje też ich nazwisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, eric777 said:

To fajnie. A musi być nasze nazwisko na skrzynce czy gdzieś podaje się nazwisko znajomych przy rozmowie w konsulacie i wtedy na przesyłce widnieje też ich nazwisko ?

Jestem w takiej samej sytuacji, podałam adres przyjaciół bo mieszkają tam na stałe wiec na pewno odbiorą to prędzej czy pózniej i mi przekażą... z tego co pamietam podawałam ich dane w DS260 przy okazji podawania tego adresu, ale nie pamietam juz w jakim dokładnie kontekście. Ale było na to okienko. Choć nie jest dla mnie jasne czyje nazwisko będzie jako adresata, chyba jednak moje? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...