Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minutes ago, pelasia said:

Poza tym, nie wiem gdzie bedziecie mieszkać ale wyrobienie paszportu w USA moze byc bólem... ja np: aby wyrobić polski paszport ( mieszkając w CO) musze sie osobiście wybrac do LA. Jakoś mi nie po drodze :lol:

Zniesli to nie dawno. Mozna teraz w kazdej placowce. Tez lecialem do LA z Teksasu mimo, ze srednio raz w miesiacu bylem sluzbowo w Chicago :/

http://www.chicago.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty/sprawy_paszportowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, sly6 said:

bierzesz ze sobą dwa paszporty,pokazujesz i tyle. Wiele rzeczy się zmienia do rozmowy i to się wtedy aktualizuje.

Czyli wyrobić nowy paszport info prostu wziąć go na rozmowę do ambasady? Nie trzeba zmienić wczesniej we wniosku? W tym systemie gdzie sie rejestruje adres do odbioru paszportu tez jest stary numer... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xarthisius napisał:

Zniesli to nie dawno. Mozna teraz w kazdej placowce. Tez lecialem do LA z Teksasu mimo, ze srednio raz w miesiacu bylem sluzbowo w Chicago :/

http://www.chicago.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty/sprawy_paszportowe

Ja to mam dalej do IL niz CA :lol: Ale dobrze wiedzieć, bo bywam często w stolicy wiec jak co to mogę tam sprawę załatwiać. Dzięki za info! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Czyli wyrobić nowy paszport info prostu wziąć go na rozmowę do ambasady? Nie trzeba zmienić wczesniej we wniosku? W tym systemie gdzie sie rejestruje adres do odbioru paszportu tez jest stary numer... :(

to są mniejsze problemy a jak widać zaprzątają Ci głowę. To zmienisz w odbiorze te dane i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, sly6 said:

to są mniejsze problemy a jak widać zaprzątają Ci głowę. To zmienisz w odbiorze te dane i tyle.

nie uważam tego za problem, raczej za zapobieganie większym problemom ;) 

3 hours ago, sly6 said:

Dzięki za ten link, rozwiał moje wątpliwości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Może zacznę od początku. W maju zostałam wylosowana, wypełniłam DS260 na siebie. W sierpniu wzięłam ślub i po otrzymaniu zaproszenia zadzwoniłam do konsulatu i panie dodały mojego męża do sprawy. Teraz pojawia się problem, bo przy wypełnianiu DS trzeba oczywiście podać adres zamieszkania rodziców. Teść przebywa już szmat czasu w USA nielegalnie. Czy podając jego obecny adres zamieszkania mogą pojawić się problemy w uzyskaniu przez nas GC bądź czy on może mieć przez to jakieś kłopoty? Czy po prostu zaznaczyć 'do not know'? Ktoś miał może podobną sytuację albo coś wie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...