Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, eric777 napisał:

Ok, to w takim razie wrzucą do skrzynki GC jeżeli pod tym adresem na skrzynce widnieje inne nazwisko ?

 Zdarza się że wrzucają, ale a wszelki wypadek polecam przyczepić/przykleić tymczasowo wasze nazwisko na skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na deklu od skrzynki przykleić nalepke z Twoim nazwiskiem. Adres jest adres, listonosz nie jest od analizy tytułu adresata do zamieszkania w konkretnym miejscu.

 

Edit: zazwyczaj po wprowadzeniu się na nowe miejsce znajduje się w skrzynce bądź pod drzwiami przesyłki do poprzednich mieszkańców. Nie wszystko jest "forwardowane" przez pocztę, firmy kurierskie też nie pytają tylko rzucają paczkę na porch. Miałem kilka paczek z UPS do poprzednika i w swojej, wbitej przez rodziców w łeb uczciwości, oddałem je do nadawcy z adnotacja: "hi no lif hir". Ładnie napisalem?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eric777 napisał:

To fajnie. A musi być nasze nazwisko na skrzynce czy gdzieś podaje się nazwisko znajomych przy rozmowie w konsulacie i wtedy na przesyłce widnieje też ich nazwisko ?

W DS 260 podajesz adres znajomych. Jest tez tam do podania "name of person currently living at address".

Na kopercie z GC oprócz Twojego imienia i nazwiska powinni wydrukować też dane tej osoby.

U mnie tak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam w temacie paszportu - moj mąż ma paszport ważny do końca 2018r. Rozmowę w ambasadzie mamy w grudniu, jesli dostaniemy wizę to będzie ona ważna do końca maja 2018, do US wyjedziemy powiedzmy w kwietniu i pieczątka w paszporcie zastępująca tymczasowo GC będzie ważna rok - czyli dłużej niż sam paszport. Pytanie czy nie lepiej odnowić paszport teraz jeszcze przed rozmowa i mieć na 10lat potem spokój. Bo pózniej w 2018 raz ze nie będzie nas w Polsce a dwa ze wyrabianie nowego z ta wiza w starym chyba trochę niepotrzebnie zagmatwa sprawę... co radzicie? Problem tez w tym ze jesli wyrobi nowy paszport teraz to nr paszportu z DS260 nie będzie sie juz zgadzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MeganMarkle napisał:

Pytanko mam w temacie paszportu - moj mąż ma paszport ważny do końca 2018r. Rozmowę w ambasadzie mamy w grudniu, jesli dostaniemy wizę to będzie ona ważna do końca maja 2018, do US wyjedziemy powiedzmy w kwietniu i pieczątka w paszporcie zastępująca tymczasowo GC będzie ważna rok - czyli dłużej niż sam paszport. Pytanie czy nie lepiej odnowić paszport teraz jeszcze przed rozmowa i mieć na 10lat potem spokój. Bo pózniej w 2018 raz ze nie będzie nas w Polsce a dwa ze wyrabianie nowego z ta wiza w starym chyba trochę niepotrzebnie zagmatwa sprawę... co radzicie? Problem tez w tym ze jesli wyrobi nowy paszport teraz to nr paszportu z DS260 nie będzie sie juz zgadzał. 

Generalnie za zagmatwa - bo w momencie jak dostaniecie plastikowe karty to wiza bedzie malo uzyteczna wklejka w paszporcie. Jedyny problem to jezeli to sie opozni i Waszymy GC beda pieczatki w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...