Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Afryka poszła CURRENT czyli mają tak duży współczynnik odrzutów, że nawet jak wszystkich obskoczą, to wiz zostanie. To w sumie dobre wiadomości. Travel ban chyba nadal jest w mocy, więc wiele parę krajów afrykańskich odpadło z tego powodu. To też dobre wiadomości. A dlaczego? Bo istnieje szansa, że zwiększą QUOTĘ dla Europy. Choć obawiam się, że wielkich cudów nie będzie. Z Europy przechodzą prawie wszyscy, więc dlatego wybrali teraz kolejne 1400 numerów. Pewnie 1200 wiz z tego wyniknie. Uważam, że w kolejnym miesiącu wybiorą około 2000 numerów i zakończą cały proces. Gdyby chcieli grubo zwiękzyć QUOTĘ to nastąpiłoby znaczne przyspieszenie, czyli przerabianie powyżej 3000 wniosków miesięcznie. Być może kolejny biuletyn wprowadzi duże zmiany i nagle zapełnią lukę ludźmi z Europy, ale raczej obstawiam cutoff finalny w okolicach 25500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przy okazji pytanie odnośnie tego czy podczas rozmów w ambasadzie ktoś musiał udowadniać, że nie będzie obciążeniem dla systemu (public charge)? Według zasad DV każdy uczestnik musi udowodnić, że ma za co przeżyć w USA, czyli albo 10,000usd na koncie (na osobę dorosłą), jakieś łatwo zbywalne ruchomości lub nieruchomości, affidavit of support, list polecający od amerykańskiego pracodawcy itd...

Pytają o to w Polsce?

Bo ja mam wykształcenie, umiem zarabiać, ale nie umiem tego udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ndmker napisał:

Mam przy okazji pytanie odnośnie tego czy podczas rozmów w ambasadzie ktoś musiał udowadniać, że nie będzie obciążeniem dla systemu (public charge)? Według zasad DV każdy uczestnik musi udowodnić, że ma za co przeżyć w USA, czyli albo 10,000usd na koncie (na osobę dorosłą), jakieś łatwo zbywalne ruchomości lub nieruchomości, affidavit of support, list polecający od amerykańskiego pracodawcy itd...

Pytają o to w Polsce?

Bo ja mam wykształcenie, umiem zarabiać, ale nie umiem tego udowodnić.

Ja sam z siebie powiedziałem, że mam pieniądze w banku i nieruchomości. Nie sprawdzali, miałem potwierdzenia. Określiłem nazwy firm, w których będę się starać o zatrudnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ndmker napisał:

Mam przy okazji pytanie odnośnie tego czy podczas rozmów w ambasadzie ktoś musiał udowadniać, że nie będzie obciążeniem dla systemu (public charge)? Według zasad DV każdy uczestnik musi udowodnić, że ma za co przeżyć w USA, czyli albo 10,000usd na koncie (na osobę dorosłą), jakieś łatwo zbywalne ruchomości lub nieruchomości, affidavit of support, list polecający od amerykańskiego pracodawcy itd...

Pytają o to w Polsce?

Bo ja mam wykształcenie, umiem zarabiać, ale nie umiem tego udowodnić.

A gdzie czytałeś o tych 10 tys dol bo ta bajka od paru lat jest.  Możesz mieć i 5 tys dol na osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spandau, Po prostu jest mało chętnych albo mała ilość pozytywnych spotkań w ambasadach i zrobili current, bo mają więcej wiz niż potencjalnych zainteresowanych . Na zasadzie ktokolwiek przyjdzie ten dostanie anyway.

W Afryce podobnie, ale tam wynika to z ogromnej ilości odrucanych wniosków. Po prostu zgłasza się kto popadnie, bez wykształcenia i liczy na to, że w ambasadzie nie zauważą. Dlatego na 10,000 osób chyba ledwo tysiąc się nadaje. Jeszcze miesiąc temu byli w głębokiej dupie jeśli chodzi o ilość przerobionych wniosków a rok fiskalny niedługo się kończy. Wiedzą, że nie zużyją tych bodajże 21,000 wiz na Afrykę.

 

@sly6, brytyjski Simon tym straszy na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2018 o 22:45, Xarthisius napisał:

Dzis rano mielismy rozmowe z IO w Chicago. Co prawda nie dal nam od razu welcome letter, ale powiedzial ze wszystko wyglada dobrze, ze popoludniu jeszcze raz przejrzy papiery i mamy sie spodziewac informacji poczta. Slowny byl, zanim dojechalismy do domu, status sprawy zmienil sie nam na "New Card Is Being Produced". Dwie GC mniej :)

Gratulacje, a gdzie widzisz ten nowy stauts? https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...