Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, mcpear said:

Też tak mam. Tak miałem na wizie L1, tak mi przyszlo na SSN, tak mi przyszło na GC. Olałem to już kilka lat. Używam tak czy tak jednego. Z mojego "śledztwa" wynika, że w Polskim paszporcie (obecny wzorzec) rubryka Given name(s) obecenie posiada oba imiona. Kiedyś były druki paszportów, które miały osobno pierwsze imię i osobno drugie. I jak kto kiedyś wyrobił SSN / GC wg tego starego paszportu to powinien mieć OK. Obeceni jest to razem i oni interpretują, że jest to jedno dwuczłonowe "pierwsze imię". Ponoć można to wyjaśnić w USCIS - nie chce mi się tak na serio mówiąc.

No właśnie mi tez się nie chce tego odkręcać... zwłaszcza że teraz jak już pracuje to kompletnie nie mam czasu na bieganie po urzędach:/

tylko się zastanawiam czy kiedyś to nie będzie w jakiś sposób problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie miałem problemów z bankiem, kupnem domu, IRSem, DMV, kartami kredytowymi, kredytami na auto - wiec uważam, że nie powinienem mieć większych problemów. Kiedyś oglądałem formę N-400 - tam chyba jest możliwość skorygowania - wpisujesz jak "chcesz" po naturalizacji się nazywać. Z tego co ja wiem to głównie jest to przez Chińczyków używane, którzy masowo amerykanizują sobie imiona i nazwiska, aczkolwiek mój pomysł na "zamerykanizowanie" swoich danych był taki, że odkręce ten problem z dwoma imionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RobertEL napisał:

a jaki mieliście komunikat na stronie https://cgifederal.secure.force.com/ gdy paszport był już do odbioru? bo dziś będzie czwarty dzień od czasu rozmowy, a ja mam wciąż " państwa paszport został doręczony do ambasady/konsulatu"

a jaki status masz na https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katia25 napisał:

status wiec dobry:) zadzwon zapytac sie co z paszportem, moze przypadkiem trafilo do odbioru w annopolu

no właśnie na Annopolu mam odebrać, tylko czekam na info czy już tam jest. Dzwonilem z zapytaniem, ale prosza mnie o jakiś nr. który jest zapewne na dokumencie z TNT...który leży w domu:)  a ja jestem  wpracy i nie mam jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozmowa niedlugo i troche stresik lapie :)

Chcialem zweryfikowac jedna rzecz. Na stronie ambasady jest napisane : "Każdy małżonek powinien przedstawić jedną kopię odpisu aktu małżeństwa. Przyjmujemy wyłącznie odpisy zupełne polskich aktów małżeństwa." Rozumiem ze ja mam przedstawic jedna kopie i moja malzonka ma przedstawic jedna kopie, zgadza sie? I czy przez kopie rozumiemy tutaj zwykla kopie xero czy to musi byc jakas specjalna kopia wydana przez urzad stanu cywilnego? 
Pozdrawiam.

Edit: przepraszam, ale juz o to pytalem. moj blad. tylko nie wiem teraz jak to usunac... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...