Jump to content
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

228 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

On 9/13/2018 at 3:29 AM, srk said:

Trzy wizy wydane:) Dzis odebralem paszporty.

Powodzenia wszystkim wylosowanym w tej i przyszlorocznej loterii!

On 9/13/2018 at 3:01 AM, filipp said:

Cześć! :) 

Czekałem 1,5 roku by napisać ten post....

2 wizy mniej :) 

2 hours ago, Janusz666 said:

Chyba najpiekniejszy dzien w moim zyciu...

"approved" 

Dziekuje wszystkim na forum za wspolnie spedzony czas wyczekiwania :)

Gratulacje wszystkim! ja mam jeszcze stresa bo z zona zostalismy chyba ostatni z tego forum. Nie mam tlumaczen dokumentow bo tylko z tego co wiem to tlumaczenia trzeba ewentualnie wyrokow sadowych, a tak to nie. zgadza sie? 

8 minut temu, dudek36 napisał:

Gratulacje wszystkim! ja mam jeszcze stresa bo z zona zostalismy chyba ostatni z tego forum. Nie mam tlumaczen dokumentow bo tylko z tego co wiem to tlumaczenia trzeba ewentualnie wyrokow sadowych, a tak to nie. zgadza sie? 

Zgadza się oraz tych dokumentów które nie są w j polskim oraz angielskim. 

• Upvote 1

Godzinę temu, dudek36 napisał:

Tylko prosze zwaz na to, ze na wynik moczu czeka sie do 10 dni roboczych, i dopiero po otrzymaniu wyniku moczu lekarz wysle wyniki do ambasady. Sam twoj udzial na miejscu to wszystko mozna zalatwic w 1 dzien tak jak mowia poprzednicy, ale badania musisz wykonac minimum 2 tyg wczesniej. (wiem ze jest kilka osob ktore przyjezdzaja z zagranicy i dobrze by bylo jakby to dobrze zaplanowaly, ja sie pomylilem i musialem bilet przekladac :D )

Ja zaplanowalem sobie przylot na 9:00 rano, zrobienie badan i wyzyte u lekarza o 16ej...

Ale moj lot zostal przelozony i wyladowalismy o 12.. szybki wynajem auta, wyscig do laboratorium a tam informacja ze na wyniki czeka sie 4 godziny - przerazenie.

Na szczescie ublagalismy Panie laborantki ( bardzo mile zreszta) i wyniki mielismy o 15:40 ( nasze probki zostaly przesuniete na poczatek kolejki :D )... kolejny wyscig i u lekarza bylismy 16:05 :) 

Udalo sie ;)

Edited by Janusz666

Po jakim czasie mogliście dokonać płatności za Zielona karte? bo ja wchodzę na stronę, podana na ulotce my.uscis.gov i gdy podaje swoje numery to wyskakuje komunikat, że nie mogą odnaleźć numeru sprawy i że jeśli wiza była wydana niedawno, to poczekać 5 dni od dnia wydania. Od rozmowy minął tydzień.

Dnia 10.09.2018 o 21:22, bartek_p2 napisał:

Mam pytanie do osób, które przekroczyły już granicę.

Po jakim czasie przyszedł Wam nr SSN i zielona karta?

W środę minie 3 tygodnie odkąd jesteśmy w usa i nadal nie otrzymałem ssn. Moja żona dostała go już tydzień temu. Nie wiem czy czekać jeszcze czy udać się do biura i wyjaśnić sprawę ;/ 

Już ponad 3 tyg jak nie dostałem nr ssn. Udałem się dziś do biura ss aby wyjaśnić sprawę. Urzędnik wzial mój paszport i stwierdził ze moja wiza wjazdowa jest już nieważna i bez zielonej karty  nie może nic sprawdzić w sysytemie. Kazał czekać aż przyjdzie zielona karta wtedy będę mógł wnioskować o nr ssn. Tłumaczyłem ze wiza w paszporcie jest tylko wjazdowa i nr w niej to zielona karta ale powiedział alien number nie wystarczy ;| 

proszę o pomoc w jaki sposób mogę to wyjaśnić i sprawdzić czy ssn został nadany i wysłany ? 

Edited by bartek_p2

11 minut temu, bartek_p2 napisał:

Już ponad 3 tyg jak nie dostałem nr ssn. Udałem się dziś do biura ss aby wyjaśnić sprawę. Urzędnik wzial mój paszport i stwierdził ze moja wiza wjazdowa jest już nieważna i bez zielonej karty  nie może nic sprawdzić w sysytemie. Kazał czekać aż przyjdzie zielona karta wtedy będę mógł wnioskować o nr ssn. Tłumaczyłem ze wiza w paszporcie jest tylko wjazdowa i nr w niej to zielona karta ale powiedział alien number nie wystarczy ;| 

proszę o pomoc w jaki sposób mogę to wyjaśnić i sprawdzić czy ssn został nadany i wysłany ? 

Poprosić o rozmowę z kimś wyżej. 

27 minut temu, sly6 napisał:

Poprosić o rozmowę z kimś wyżej. 

Facet w urzędzie powiedział ze lepiej skontaktować się z immigration bo on nic nie może sprawdzić . Szkoda ze od razu nie poprosiłem o przełożonego tak będę musiał kolejny raz zwolnić się z pracy ;/

MIał ktoś taka sytuację przy płatności za GC?   " If your immigrant visa was approved recently, wait five days before attempting to pay. If the problem continues after five days, contact the USCIS Contact Center for assistance. " minęło 11 dni od rozmowy..

Nareszcie moja kolej ;)

Wiza przyznana, dziękuję wszystkim za pomoc. Przez półtora roku, prawie codziennie po kilka razy wchodziłem na forum i czytałem wasze pomocne posty, dzięki czemu nic mnie nie mogło zaskoczyć ;)

Co do interview to wszystko było tak jak pisaliście, dlatego nie ma co wchodzić w szczegóły. Rozmowę miałem po angielsku, parę szybkich pytań typu czy byłem w stanach, gdzie jadę itp., a po chwili z uśmiechem Pani konsul oznajmiła, że wiza została mi przyznana. Wręczyła mi papierek z informacją na temat odbioru paszportu i i na koniec " have a nice day". Miałem wrażenie, że konsul podejmuje decyzje już przed podejściem do okienka, a same pytania to tylko formalność. 

Dla tych co rozmowa dopiero się odbędzie życzę powodzenia i polecam wrzucić na luz. Pani konsul nie gryzie ;)