Jump to content

"Laptop ban" rozszerzony na loty z Europy do USA

Recommended Posts

To co jeszcze rano wydawalo sie niewiarygodna pogloska staje sie powoli przygnebiajaca rzeczywistoscia:

https://www.google.co.uk/amp/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN1862QS

Tak sluzby "bezpieczenstwa" ludzi wytresuja, ze w 2050 bedziemy latac w jednakowych powietrznych kombinezonach, bez zadnych osobistych rzeczy i tylko po przejsciu glebokiego cavity search...

• Replies 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Już wiem! To amerykański wywiad wykombinował, te sztuczkie. Wiadomo przecież że w laptopach ludzie trzymają różne rzeczy, od intymnych zdjęć i korespondencji po wiele interesujących informacji zawodow

Dziwne, że laptopy są be a pomarańczowy idiota z dostępem do broni atomowej jest spoko... Just sayin'. 

A może gdzieś tam w górze, brzdąkając na harfie i śpiewając psalmy ? I mając nas w opiece...

Godzinę temu, KaeR napisał:

Ja wracam SASem więc możliwe, że mogą mi skoczyć. Jak samolot po drodze nie wybuchnie to znaczy, to co im do tego. :-)

Jeszcze tego nie wprowadzili zatem oficjalnych informacji nie ma (w tytule byl zamierzony znak zapytania, edytowac juz sie nie da, albo nie widze), ale z przeciekow wynika, ze bedzie to dotyczyc wszystkich linii lotniczych na lotach do USA, a nie tylko linii amerykanskich.

Wszystko wieksze od telefonu (dozwolny jeden na osobe) ma isc do "hold'u". Laptopy, tablety, aparaty fotograficzne, wszystko co ma baterie.

Wynika z tego tuzin powaznych problemow, czym i tez zainteresowala sie dzis Unia Europejska.

Juz niedlugo sie dowiemy czy to czego nie udalo sie im przepchnac w 2005 przejdzie w 2017...

Głównie było o liniach amerykańskich. Generalnie musiałyby powrócić bramki przed gateami do USA. Jak inaczej to wyegzekwuja? Pamiętacie ile zajęła edukacja odnośnie płynów?  

4 minuty temu, KaeR napisał:

Głównie było o liniach amerykańskich. Generalnie musiałyby powrócić bramki przed gateami do USA. Jak inaczej to wyegzekwuja? Pamiętacie ile zajęła edukacja odnośnie płynów?  

To jest jeden z "tuzinu" problemow do rozwiazania, ale ban jesli wejdzie bedzie musial dotyczyc wszystkich linii. W innym wypadku Delta, United i AA rownie dobrze moga zawiesic loty do Europy, bo pal licho okazjonalnych turystow, zaden biznes nie bedzie kupowac ludziom biletow aby mogli sie obijac przez 8 godzin.

Zobaczymy co bedzie juz w najblizszym czasie, mam nadzieje, ze w tym przypadku korporacje i pieniadze wygraja z "safety" industry.

Nie mam problemów z banem, ale jak pisałem wcześniej, wielu ludzi jest w podróży. Co mają zrobić z laptopami? Wyrzucić? Moim zdaniem powinni pozwolić wykonać lot powrotny z lapkiem. Inaczej będzie ciekawie.