Skocz do zawartości

Wjazd do Kanady na 2-3 dni na wizie turystycznej USA


domix

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladalam rozne tematy I wynika z nich, ze raczej moge, ale wole sie jeszcze raz zapytac zeby sie nie okazalo ze cala rodzina jechalismy na darmo :/

Planujemy z rodzina wypad do Kanady na 2-3/4 dni. Oni wszyscy sa obywatelami USA. Ja przyjechalam do nich na wakacje, ale nie mowilam na lotnisku w USA ani nikomu ze mam w planie odwiedzic Kanade. Wpadla moja rodzina na ten pomysl kilka dni temu.

Mam wize B1/B2, (otrzymalam ja w 2017 -  ma to chyba znaczenie). Do Polski wracam w sierpniu.

Czytalam, ze musze wziac ze soba paszport. I nie bedzie problemu nigdzie? Ktos wie jak teraz takie procedury beda wygladac (przy wjezdzie do Kanady i przy wjezdzie z powrotem do USA). Jedziemy wszyscy jednym autem jak cos ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz paszport biometryczny to nie potrzebujesz wizy do Kanady. Zrób sobie ETA do Kanady, kosztuje chyba 7 kanadyjskich dolarów, bez tego Cię  nie wpuszczą. 

Na wszelki wypadek wydrukuj sobie I94. Będąc w USA możesz wyskoczyć do innego kraju i wrócić spowrotem i jeśli wypad nie trwa dłużej niż 30 dni jesteś cały czas na tym samym I94.

Kanadyjskie ETA też na wszelki wypadek miej w kieszeni wydrukowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 23.07.2017 o 03:15, domix napisał:

Przegladalam rozne tematy I wynika z nich, ze raczej moge, ale wole sie jeszcze raz zapytac zeby sie nie okazalo ze cala rodzina jechalismy na darmo :/

Planujemy z rodzina wypad do Kanady na 2-3/4 dni. Oni wszyscy sa obywatelami USA. Ja przyjechalam do nich na wakacje, ale nie mowilam na lotnisku w USA ani nikomu ze mam w planie odwiedzic Kanade. Wpadla moja rodzina na ten pomysl kilka dni temu.

Mam wize B1/B2, (otrzymalam ja w 2017 -  ma to chyba znaczenie). Do Polski wracam w sierpniu.

Czytalam, ze musze wziac ze soba paszport. I nie bedzie problemu nigdzie? Ktos wie jak teraz takie procedury beda wygladac (przy wjezdzie do Kanady i przy wjezdzie z powrotem do USA). Jedziemy wszyscy jednym autem jak cos ;) 

 

Zawsze myślałam, że tak można. Znajomi, którzy pracowali w USA zwiedzali też Kanadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam, przepraszam za mały odkop tematu. Mam podobna sytuacje jak wyzej. Lece do siostry która mieszka w Chicago, planujemy wybrać się na wycieczkę do NY i po drodze zahaczyć o wodospad Niagara ale od kanadyjskiej strony. Czy na wizie turystycznej wydrukować sobie formularz I-94 i nic więcej nie potrzebuje? Nie będzie innych problemów z powrotnym wjazdem do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
42 minuty temu, Majorxy napisał:

Hej a jak to wyglada po zniesieniu visy z programem esta. Czy moge przyjechac samochodem z usa do kanady na 3 dni i wrocic do usa?

Normalnie, Kanada wymaga paszportu biometrycznego ale do ESTA też jest potrzebny więc no any problems. I hope.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechalem do Kanady autem nie mialem ETA i nikt o to nie pytal - przekraczalem granice nad Niagara. Byla z nami tesciowa na wizie B1/B2 i tez nie miala ETA. Z powrotem na amerykanskiej granicy poprosili o paszporty i policzyl czy liczba ludzi sie zgadza i tyle.

ETA potrzebowalem jak lecialem do Kanady. To teraz ETA jest potrzebne niezaleznie jak sie granice przekracza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...