Skocz do zawartości

Praca w USA po studiach w Polsce


Grubcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum, więc jeśli zły dział to przepraszam :) . Moje pytanie jest następujące- na ile realne jest otrzymanie pracy w USA, po studiach w Polsce. Mówię tu o studiach chemicznych. Poczytałem co nieco w Internecie i dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak ewaluacja dyplomu, jednakże chciałbym wiedzieć co nieco o szczegółach- jak bardzo skomplikowany jest ten proces itp. Z kolei kolejną opcją jest wyjazd po zrobieniu licencjatu i robienie w Stanach tytułu magistra, czy też później doktoratu. Prosiłbym również o rady, która z tych dwóch opcji jest lepsza i pod jakim względem, czy nawet o zaproponowanie mi innych możliwości.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grubcio napisał:

Witam!

Jestem nowy na forum, więc jeśli zły dział to przepraszam :) . Moje pytanie jest następujące- na ile realne jest otrzymanie pracy w USA, po studiach w Polsce. Mówię tu o studiach chemicznych.

 

Bez doświadczenia: zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorat bylby jedna droga do pracy w USA... ale to nie jest latwa droga. Musisz miec jakies publikacje, wyroznic sie w Polsce, szukac uczelni w USA ktora jest dobra w twojej dziedzinie i szukac promotora. Ale jako student doktorancki nie placisz za studia, i dostajesz mala pensje za ktora mozna zyc, skromnie. Jest latwiej zotac w USA i pracowac tu majac doktorat. 

Magister w chemii nie bardzo cokolwiek daje, chyba ze chcesz byc nauczycielem w liceum, co tez nie jest tak latwe dla cudzoziemca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 7/30/2017 at 0:09 PM, katlia said:

Doktorat bylby jedna droga do pracy w USA... ale to nie jest latwa droga. Musisz miec jakies publikacje, wyroznic sie w Polsce, szukac uczelni w USA ktora jest dobra w twojej dziedzinie i szukac promotora.

Nie ma wymogu publikacji, zeby dostac sie na doktorat.

Ale za to wymogiem jest znakomity wynik testu GRE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BBerry napisał:

Nie ma wymogu publikacji, zeby dostac sie na doktorat.

 

W wielu konkurencyjnych dziedzinach -- a zwlaszcza na elitrnych programach w znanych uczelniach -- publickacja jest szalenie wazna, i bez niej twoje szanse sa matrykulacje sa dosyc marne.

Corka od pierwszego roku na studiach, wiec jako freshman, juz szukala promotorow/laboratorium w ktorym moglaby sie zalapac na prace do publikacji. Na jej roku studiow magisterskich (fakt, na elitarnej uczelni) nie bylo nikogo kto nie mial publikacji podczas studiow undergraduate. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, katlia said:

W wielu konkurencyjnych dziedzinach -- a zwlaszcza na elitrnych programach w znanych uczelniach -- publickacja jest szalenie wazna, i bez niej twoje szanse sa matrykulacje sa dosyc marne.

Corka od pierwszego roku na studiach, wiec jako freshman, juz szukala promotorow/laboratorium w ktorym moglaby sie zalapac na prace do publikacji. Na jej roku studiow magisterskich (fakt, na elitarnej uczelni) nie bylo nikogo kto nie mial publikacji podczas studiow undergraduate. 

 

Co innego w USA - wielu undergraduates ma juz publikacje. A w PL czy w europie wielu magistrow nie maja publikacji (mowie o porzadnych Journals).

Nie ma wymogu publikacji zeby sie dostac nawet na wiele dobrych uczelni, np. Biologia na Case Western Reserve. :)

Wszystko zalezy od poprzedniego doswiadczenia, od tego jak dobrze GRE zdany (im lepiej zdany tym bardziej jest kompetytywna aplikacja), od stopni, referencji, poprzedniej uczelni.

To tez zalezy na co indywidualny promotor patrzy, jeden przymknie oko na slabo zdany GRE albo na slabe oceny jesli ktos ma duzo doswiadczenia w roznych labloratoriach. Wiadomo ze aplikacja musi przejsc tez przez Graduete School gdzie minimalne wymagania musza byc, typu znajomosc angielskiego itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...