Jump to content

Recommended Posts

Cześć, mam szybkie pytanie. Moja znajoma przebywa w USA nielegalnie, jej mama dostała wizę i przylatuje do USA. Czy jej mama może mieć jakies problemy na lotnisku z wjazdem z racji tego ze jej córka jest tu nielegalnie ( oczekuje na zielona kartę po ślubie z obywatelem) ? Dodam ze jej mama ma zaproszenie do USA od swojego przyjaciela obywatela USA.

Link to comment
Share on other sites

Nikt Ci nie da gwarancji że żadnych problemów nie będzie miała, bo wszystko się może zdarzyć, ale 

rodzice moich znajomych którzy są nielegalnie ( 2 osobne przypadki ) bez problemu dostali wizy - ale na rozmowie o wizie nie ukrywali że ich dzieci są w stanach. I latają w odwiedziny raz na rok/dwa i jeszcze nigdy żadnych problemów na lotnisku nie mieli. 

Także niech nie kombinuje z jakimiś przyjacielami, nie ośmiesza się zaproszeniami i niech nie kłamie - tylko normalnie mówi że jedzie do córki ( szczególnie że pewnie na rozmowie o niej wspominała) tym bardziej że jest ona w trakcie legalizacji statusu. 

Czemu zawsze ludzie musza sobie utrudniać życie i kombinować jak koń pod górę.. 

Link to comment
Share on other sites

anusia kolejnym razem proszę pisz wszystko bo teraz to trochę inaczej wygląda. Jesli Córka miała rozmowę o GC to ma pieczątkę w paszporcie i nie jest osobą nielegalną. Gdy jej Mama była po wizę to wpisała kogo w ds i co mówiła na rozmowie o wizę ?

Link to comment
Share on other sites

Jej córka nie ma pieczątki bo nie miała jeszcze rozmowy. Ma zatwierdzone formy z USCIS. Od samego początku jej mama wpisywała znajomego bo to jest cel jej podróży bez kłamstw - jadą na jakiś ślub. Ma również do niego bilet lotniczy z Chicago. 

 

Link to comment
Share on other sites

to nie czeka na gc a na rozmowę a to jest różnica bo urzędnik na rozmowie wydaje zgodę lub tez nie. Pytasz się czy ktoś tak miał? Maja różnie ludzie od pytań na granicy o cel podróży po pytanie czy ma Pani Córkę w USA. Te pytania tez sa za drugim wlotem lub nie ma ich wcale. Zależy na jakiego urzędnika się trafi .

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...