Skocz do zawartości

Moja mama jest amerykanką - jak zdobędę zieloną kartę?


Jepetto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Potrzebuję pomocy w kilku kwestiach od kogoś kto miał styczność z tematem otóż:

1. Moja mama polka wyleciała kilka lat temu do USA. Tam zdobyła zieloną kartę wychodząc za amerykanina. Następnie zdobyła obywatelstwo. Prowadzi firmę płaci podatki. Ja sam jestem Polakiem wiele razy na pierwszej wizie latałem do stanow i wracałem. Teraz uzyskałem kolejna wize turystyczna b1/b2 na 10 lat.

W jaki sposób najłatwiej uzyskam zieloną kartę? Jakie kroki ma wykonać moja mama? 

 

Z góry dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jepetto napisał:

Witam. 

Potrzebuję pomocy w kilku kwestiach od kogoś kto miał styczność z tematem otóż:

1. Moja mama polka wyleciała kilka lat temu do USA. Tam zdobyła zieloną kartę wychodząc za amerykanina. Następnie zdobyła obywatelstwo. Prowadzi firmę płaci podatki. Ja sam jestem Polakiem wiele razy na pierwszej wizie latałem do stanow i wracałem. Teraz uzyskałem kolejna wize turystyczna b1/b2 na 10 lat.

W jaki sposób najłatwiej uzyskam zieloną kartę? Jakie kroki ma wykonać moja mama? 

 

Z góry dziękuję za pomoc 

Na pewno nie uzyskasz jej zakładając trzy identyczne tematy na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden sposób. 

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/children/bringing-children-sons-and-daughters-live-united-states-permanent-residents

Mama wysyła na Ciebie forme I-130 wraz z innymi dokumentami. Ty po pewnym czasie dostajesz wizę imigracyjna i na niej lecisz do USA. Potem dostajesz zielona kartę. 

Zanim zapytasz- nie możesz użyć swojej wizy turystycznej z zamiarem wyjechania do USA i starania się o zielona kartę na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roelka napisał:

Jest tylko jeden sposób. 

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/children/bringing-children-sons-and-daughters-live-united-states-permanent-residents

Mama wysyła na Ciebie forme I-130 wraz z innymi dokumentami. Ty po pewnym czasie dostajesz wizę imigracyjna i na niej lecisz do USA. Potem dostajesz zielona kartę. 

Zanim zapytasz- nie możesz użyć swojej wizy turystycznej z zamiarem wyjechania do USA i starania się o zielona kartę na miejscu. 

A jeśli będę na miejscu na turystycznej nie mogę się ubiegać? Dlaczego?

A jeśli wylecę na turystycznej a tam ożenię się z amerykanką? 

 

Edit: moja mama dzwoniła do immigration i tam jej powiedzieli, że muszę być na miejscu i wtedy wyrobienie zielonej karty zajmie ok. miesiąc. Podobno dostanę bez problemu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz wleciec na turystycznej z zamiarem pozostania w USA bo jest to oszustko imigracyjne. Myslisz, ze USCIS nie zauwazy ze uzywasz wizy turystycznej zeby przeskoczyc czas oczekiwania na wize rodzinna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jepetto napisał:

Edit: moja mama dzwoniła do immigration i tam jej powiedzieli, że muszę być na miejscu i wtedy wyrobienie zielonej karty zajmie ok. miesiąc. Podobno dostanę bez problemu

 

Nie wiem gdzie dzwoniła twoja mama ale na pewno nie do immigration.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jepetto napisał:

A jeśli będę na miejscu na turystycznej nie mogę się ubiegać? Dlaczego?

A jeśli wylecę na turystycznej a tam ożenię się z amerykanką? 

 

Edit: moja mama dzwoniła do immigration i tam jej powiedzieli, że muszę być na miejscu i wtedy wyrobienie zielonej karty zajmie ok. miesiąc. Podobno dostanę bez problemu

 

 

Zacznijmy od tego ile masz lat ? Bo to ma kolosalne znaczenie.

Jedna i druga opcja to fraud. Nie musisz byc na miejscu (i nawet gdybys byl to przy najlepszym zbiegu okolicznosci nie ma mozliwosci zeby zajelo to miesiac).

Generalnie dostanie jej nie jest problemem bo jestes dzieckiem obywatela - kwestia tylko ile na nia bedziesz czekal. 

Jezeli masz powyzej 21 lat, to wyjazd tam w niczym Ci nie pomoze a zaszkodzi - bo czeka sie 7 lat i jezeli bedzie przebywal nielegalnie - a przy wyjezdzie na turystycznej po 7 latach bedziesz - to wlasnie GC nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roelka napisał:

Jest tylko jeden sposób. 

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/children/bringing-children-sons-and-daughters-live-united-states-permanent-residents

Mama wysyła na Ciebie forme I-130 wraz z innymi dokumentami. Ty po pewnym czasie dostajesz wizę imigracyjna i na niej lecisz do USA. Potem dostajesz zielona kartę. 

Zanim zapytasz- nie możesz użyć swojej wizy turystycznej z zamiarem wyjechania do USA i starania się o zielona kartę na miejscu. 

Rozumiem. Jesli mama zlozy dokumenty o gc dla mnie teraz podczas gdy jestem w polsce ile bede czekal na wize imigracyjna? 

Mieszkam z dziewczyna ( polka 22 lata wiza turystyczna rodzice polacy)  chcielibysmy razem wyjechac jak w takiej sytuacji rowniez jej zalatwic legalnie GC. Czy jak ja bede mial GC to jakos pomoze? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...