Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Cytuj

Syn mial 6 tygodni. Bialy kocyk na przewijaku i czekasz na wlasciwy moment

Z kilkutygodniowym czy kilkumiesięcznym dzieckiem chyba nie ma problemu, wystarczy jak napisał kolega powyżej położyć dziecko na przewijaku, wyczekać na odpowiedni moment i pstryk. Ja kilkanaście dni temu miałem niezłą jazdę z 2,5 letnią córką. Pozując do zdjęcia robiła wszystko tylko nie to co trzeba (tzn. patrzenie w obiektyw i zachowanie "neutralnej miny"). Właściwą fotkę (mam nadzieję, bo jakby się uprzeć to można się dopatrzyć delikatnego grymasu) udało mi się zrobić dopiero trzeciego dnia prób...

Przy okazji pierwszego postu chciałbym wszystkich serdecznie powitać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie mały ruch tutaj panuje - w porównaniu do zeszłej edycji, chyba wszyscy, którzy chcieli, już wyjechali :)

 

A co do tegorocznych warunków, wie ktoś, czemu zmieniły się daty ogłaszania wyników? Jaki to może mieć wpływ na date ew. wizyty w konsulacie...? Wcześniej jak wyniki ogłaszali w maju, można było się przez tych kilka miesięcy przygotować finansowo, przemyśleć wszystko mentalnie jeszcze raz i jeszcze... itd.

 

W tym roku będę próbował drugi raz, tym razem z resztą rodziny i... wiem, że to LOTERIA, ale wydaje mi się że jeden los = 5xGC jest mniej opłacalny dla USA (ze względu na brak możliwości "pracowniczych" osób niepełnoletnich) i że "mogą" tego typu zgłoszenia losować "rzadziej"... jak to u was wygląda z doświadczenia? Są jakieś statystyki osób które wygrały zgłaszając rodziny wielodzietne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Radosny napisał:

A co do tegorocznych warunków, wie ktoś, czemu zmieniły się daty ogłaszania wyników? Jaki to może mieć wpływ na date ew. wizyty w konsulacie...? Wcześniej jak wyniki ogłaszali w maju, można było się przez tych kilka miesięcy przygotować finansowo, przemyśleć wszystko mentalnie jeszcze raz i jeszcze... itd.

Teraz też będzie kilka ładnych miesięcy przerwy od sprawdzenia, czy się wygrało, do momentu rozmowy w ambasadzie. Pod tym względem nic się nie zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Radosny said:

A co do tegorocznych warunków, wie ktoś, czemu zmieniły się daty ogłaszania wyników? Jaki to może mieć wpływ na date ew. wizyty w konsulacie...? Wcześniej jak wyniki ogłaszali w maju, można było się przez tych kilka miesięcy przygotować finansowo, przemyśleć wszystko mentalnie jeszcze raz i jeszcze... itd.

W tym roku będę próbował drugi raz, tym razem z resztą rodziny i... wiem, że to LOTERIA, ale wydaje mi się że jeden los = 5xGC jest mniej opłacalny dla USA (ze względu na brak możliwości "pracowniczych" osób niepełnoletnich) i że "mogą" tego typu zgłoszenia losować "rzadziej"... jak to u was wygląda z doświadczenia? Są jakieś statystyki osób które wygrały zgłaszając rodziny wielodzietne??

Wyniki DV-2019, wedle instrukcji, beda ogloszone 1 maja. Jakiejs szalonej zmiany wzgledem DV-2018 (2 maja) nie ma. Czemu 24h roznicy mialyby wplywac na proces ktory ruszy tak naprawde w pazdzierniku 2018 ?

Nie ma takich statystyk, bo na etapie losowania nie ma to kompletnie znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Xarthisius said:

Nie ma takich statystyk, bo na etapie losowania nie ma to kompletnie znaczenia.

Nie do konca precyzyjnie sie wyrazilem: nie ma statystyk na to czy zgloszenia osob z rodzinami sa losowane czesciej badz rzadziej, bo na etapie losowania nie ma to znaczenia.

Sama statystyka osob ktore zgarnely wiecej niz jedna wize oczywiscie jest. Dla przykladu w DV-2017:

Liczba wylosowanych wnioskow, liczba zgarnietych GC na wniosek

12873, 1

4790, 2

3370, 3

2543, 4

839, 5

212, 6

55, 7

13, 8

4, 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Joanna30 said:

Nie będzie ogłoszenia wszystkich wyników 1 maja. W instrukcji jest napisane, żeby sprawdzać wyniki od 1 maja do 30 września bodajże. Tak że zostawili sobie furtkę.

Zawsze tak bylo, zgloszenia mozna sprawdzac od poczatku maja do konca roku fiskalnego w ktorym loteria obowiazuje.

Prosto ze strony na ktorej sie sprawdza zgloszenia:

DV-2019 Entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 1, 2018. The DV-2019 registration period opens on October 3, 2017, and closes on November 7, 2017. DV-2019 Entrants should keep their confirmation number until at least September 30, 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xarthisius napisał:

Nie do konca precyzyjnie sie wyrazilem: nie ma statystyk na to czy zgloszenia osob z rodzinami sa losowane czesciej badz rzadziej, bo na etapie losowania nie ma to znaczenia.

Sama statystyka osob ktore zgarnely wiecej niz jedna wize oczywiscie jest. Dla przykladu w DV-2017:

Liczba wylosowanych wnioskow, liczba zgarnietych GC na wniosek

12873, 1

4790, 2

3370, 3

2543, 4

839, 5

212, 6

55, 7

13, 8

4, 9

Może to wynikać zarówno z ustawionego algorytmu jak i ze statystyki - jeśli nie znamy profili osób biorących udział w losowaniu to możemy zgadywać.

BTW Xarthisius - dobra robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, rynr said:

Może to wynikać zarówno z ustawionego algorytmu jak i ze statystyki - jeśli nie znamy profili osób biorących udział w losowaniu to możemy zgadywać.

Jakiego algorytmu?! Poczytaj ustawe wedle ktorej jest przeprowadzana loteria. Mozesz miec 500 dzieci, masz takie same szanse jak osoba bezdzietna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...