Skocz do zawartości

Wnioskek do DV 2019 edukacja - lekarz


kyle666

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie: lekarz (z ukończoną specjalizacją) jaki poziom edukacji powinien wpisać? 

Wydaje mi się, że raczej nie Master’s degree. Wg. informacji na tej stronie https://loteria-wizowa.pl/jakie-wybrac-wyksztalcenie-wypelniajac-formularz-loteryjny/ to powinno być coś w stylu doktoratu, czyli Some doctoral-level courses czy Doctorate?

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/1/2017 at 5:01 AM, kyle666 said:

Szybkie pytanie: lekarz (z ukończoną specjalizacją) jaki poziom edukacji powinien wpisać? 

Wydaje mi się, że raczej nie Master’s degree. Wg. informacji na tej stronie https://loteria-wizowa.pl/jakie-wybrac-wyksztalcenie-wypelniajac-formularz-loteryjny/ to powinno być coś w stylu doktoratu, czyli Some doctoral-level courses czy Doctorate?

Dziękuje za pomoc.

Popraw mnie jesli sie myle, ale nawet w Polsce lekarz ze specjalizacja to nie to samo co doktor nauk medycznych? Nie mam pojecia jaka jest wlasciwa odpowiedz. Sciezka w USA dla lekarzy jest zupelnie inna, a to co jest dostepne w formularzu zgloszeniowym do DV nawet do niej nie bardzo przystaje. W polskiej instrukcji szczebelki tlumacza sobie tak:

(1) szkoła podstawowa, (2) szkoła średnia bez dyplomu, (3) szkoła średnia z dyplomem, (4) szkoła zawodowa, (5) kursy uniwersyteckie, (6) stopień lub tytuł uniwersytecki, (7) studia uzupełniające magisterskie (8) tytuł magistra (9) kursy doktoranckie, oraz (10) tytuł doktora nauk

Co bys nie wybral, warto pamietac ze do DV kwalifikuje Cie juz (3). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

Popraw mnie jesli sie myle, ale nawet w Polsce lekarz ze specjalizacja to nie to samo co doktor nauk medycznych?

Zgadza się.

1 hour ago, Xarthisius said:

Co bys nie wybral, warto pamietac ze do DV kwalifikuje Cie juz (3)

To prawda. Zastanawiam się tylko czy w przypadku wylosowania, wniosek nie zostanie później odrzucony ze względu na nieprawdziwość danych (tj. "zaniżenie" poziomu wykształcenia)

BTW. od kilku dni próbuję się dodzwonić do Ambasady USA aby o to zapytać ale ciągle numer jest zajęty... Może spróbuję emailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z konsulatu (ambasada nie raczyła odpowiedzieć na maila):

Quote

"Szanowny Panie,
Niestety nie możemy Panu pomóc w wypełnianiu formularza do Loterii Wizowej. Więcej informacji na temat Loterii Wizowej znajdzie Pan na stronie https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/wiza-loteryjna/."

Wydaje mi się jedna, że "Doctorate" jest najbliższy prawdy. Za Wikipedią (https://en.wikipedia.org/wiki/Doctorate#Professional_doctorate )

Quote

In the US, professional doctorates (formally "doctor's degree – professional practice" in government classifications) are degrees that require a minimum of six years of university-level study (including any pre-professional bachelor's or associate degree) and meet the academic requirements for professional licensure. Unlike research doctorates ("doctor's degree – research/scholarship"), they do not require a dissertation or study beyond master's level. There is also a category of "doctor's degree – other" for doctorates that do not fall into either research or professional categories. All of these are considered doctoral degrees.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowie ew. ambasada. Moim zdaniem też , bo specjalizacje można uznać za doktorat. Po pierwsze następuje po studiach magisterskich. Po drugie uczysz się na niej dalej tego samego zawodu , jeszcze bardziej zawężasz swoją dziedzinę a przy okazji więcej poświęcasz czasu temu poświęcasz .Po trzecie +/- trwają tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, katlia said:

W USA, doktorat to PhD, a lekarz medycyny to MD -- dwa rozne doktoraty dla dwoch roznych stopni. 

to prawda. Niemniej jednak w US oba traktowane są jako "Doctor's degree" 

Quote

 National Center for Educational Statistics. US Department of Education. Retrieved 5 November2016. 


Doctor's degree: The highest award a student can earn for graduate study. The doctor's degree classification includes such degrees as Doctor of Education, Doctor of Juridical Science, Doctor of Public Health, and the Doctor of Philosophy degree in any field such as agronomy, food technology, education, engineering, public administration, ophthalmology, or radiology.
Doctor's degree-other: A doctor's degree that does not meet the definition of a doctor's degree - research/scholarship or a doctor's degree - professional practice.
Doctor's degree-professional practice: A doctor's degree that is conferred upon completion of a program providing the knowledge and skills for the recognition, credential, or license required for professional practice. The degree is awarded after a period of study such that the total time to the degree, including both pre-professional and professional preparation, equals at least six full-time equivalent academic years. Some of these degrees were formerly classified as first-professional and may include: Chiropractic (D.C. or D.C.M.); Dentistry (D.D.S. or D.M.D.); Law (J.D.); Medicine (M.D.); Optometry (O.D.); Osteopathic Medicine (D.O); Pharmacy (Pharm.D.); Podiatry (D.P.M., Pod.D., D.P.); or, Veterinary Medicine (D.V.M.), and others, as designated by the awarding institution.
Doctor's degree-research/scholarship: A Ph.D. or other doctor's degree that requires advanced work beyond the master's level, including the preparation and defense of a dissertation based on original research, or the planning and execution of an original project demonstrating substantial artistic or scholarly achievement. Some examples of this type of degree may include Ed.D., D.M.A., D.B.A., D.Sc., D.A., or D.M, and others, as designated by the awarding institution.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Moja żona jest lekarzem w trakcie robienia specjalizacji i zastanawiamy się co wpisać.

Wydaje mi się, że najsensowniej wpisać "Master's degree". Lekarz to jednak uczelniany odpowiednik magistra.

Wpisywanie czegoś innego, nawet jeśli ma się specjalizację chyba nie jest poprawne. Zauważ, że można zrobić doktorat bez robienia specjalizacji i wtedy odrazu masz "tytuł doktora nauk".

 

 

Przekładając to na inne zawody: Weźmy architekta z "mgr inż." który po kilku latach zrobił uprawnienia. Powinien wpisać "Master's degree" bo taki ma stopień naukowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...